Хліб в Україні буде дорожчати: коли зупиниться зростання цін

Хліб в Україні, як і раніше, буде дорожчати. Поки ніяких передумов до стабілізації цін на хлібопродукти немає. Не передбачається вона і в найближчі місяці. Про ситуацію на ринку хліба розповів директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Хліб в Україні буде дорожчати: коли зупиниться зростання цін - today.ua

Зростання цін на хліб випереджає темпи інфляції в Україні. Це обумовлено високими цінами на зерно на світовому ринку, які найближчим часом знижуватися не будуть, каже економіст.

"Незалежно від ситуації на світовому ринку з ціною пшениці хліб в Україні дорожчає щомісяця на 1-1,5%. І якщо на даний момент в Україні загальна інфляція 7,5%, то за рік хліб в Україні подорожчав на 12,5% ", - розповів Пендзин.

Хліб в Україні буде дорожчати: коли зупиниться зростання цін Подорожчання зерна пшениці буде тривати на світовому ринку до кінця червня. При цьому вже у червні проясниться ситуація з урожаєм пшениці в нинішньому році. Якщо види на урожай і початок збору будуть сприятливими, то ціни на зерно почнуть падати. І, відповідно, агровиробники почнуть збувати торішнє зерно за низькими цінами.

Якщо ж у нинішньому році урожай зернових виявиться скромним, то ціна на пшеницю не падатиме. У кращому випадку, вона на якийсь час залишиться стабільною. При цьому виробники притримають торішнє зерно - з тим, щоби восени продати його дорожче.

Нагадаємо, за підсумками 2020 року Україна потрапила в п'ятірку світових лідерів з експорту зерна пшениці. Найбільше української пшениці було продано в Єгипті.

ДЖЕРЕЛОhvylya