Гривня значно зміцнилася: НБУ оновив курс валют на понеділок

Гривня трохи зміцнила свої позиції на вихідні і почне новий тиждень із невеликої перемоги над доларом. Нацбанк оновив курс валют, дозволивши гривні відіграти в "американця" 7 копійок, і, таким чином, вона опустилася трохи нижче психологічної позначки у 28 гривень, до якої в п'ятницю, 9-го, наблизилася впритул.

Гривня значно зміцнилася: НБУ оновив курс валют на понеділок - today.ua

На ранок 9 квітня курс долара від Нацбанку становив 27,98 гривні. Таким чином, долару залишалося "відірвати" у гривні лише 2 копійки, щоб змусити її торгуватися по 28 гривень за одиницю американської валюти.

Однак до вихідних гривня трохи зміцнилася, відвоювавши у долара 7 копійок. При цьому євро не опускається нижче 33 гривень.

Таким чином, на ранок понеділка, 12 квітня, на українців чекає такий курс валют:

  • 100 доларів США - 2790,94 гривень (-0,0674 грн);
  • 100 євро - 3315,22 гривень (-0,0744 грн).

Гривня значно зміцнилася: НБУ оновив курс валют на понеділок

На міжбанку курс валют залишився незмінним

Курс долара становить: у продажу - 27,93 гривень за долар, в покупці - 27,91 гривень за долар. Євро в продажу став дешевше на 4 копійки - по 33,19 гривень за євро.

На минулому тижні Нацбанк не продавав на міжбанку валюту і не купував її. А загалом, із початку року національним регулятором було куплено 290,5 млн доларів і продано 70 мільйонів.

Крім того, Нацбанк попередив, що великих доларових вливань у ринок валют для підтримки гривні він робити не буде. Таким чином, гривня може ослабнути ще, і її стійкого зміцнення не передбачається. А отже, курс валют не буде постійним.

Нагадаємо, аналітики вважають, що за наступний тиждень долар подешевшає, і курс валют стане більш виграшним для гривні.

ДЖЕРЕЛОkorrespondent