Today.ua

Гривня знову пішла вниз, і це не межа: прогноз курсу долара на найближчі дні

Найближчого тижня гривня знову сповзе вниз, проте катастрофи з курсом долара в Україні не очікується. Курс долара значною мірою залежатиме від подальшого розвитку зовнішньополітичної ситуації, а також від попиту на державні цінні папери.

На понеділок, 14 лютого, Нацбанк України суттєво зміцнив долар та підняв у ціні євро. Курси валют щодо гривні були встановлені такі:

Таким чином, курс долара порівняно з попереднім банківським днем підскочив одразу на 16 копійок. А євро подорожчав до гривні на 10 копійок. У п'ятницю, 11 лютого, міжбанк відкрився курсом долара у купівлі-продажу 27,94/27,96, а закрився з 10-копійчаним підвищенням – 28,04/28,06. Аналогічна ситуація спостерігалася і із європейською валютою. Але там курс виріс на 13 копійок.

Що буде з курсом долара цього тижня?

Своїм баченням найближчої ситуації на ринку валют поділився аналітик Roboforex Андрій Гойлов.

Гривня цього тижня продовжуватиме сповзати вниз. Проте ця втрата ціни не буде критичною для національної валюти, вважає аналітик.

Звичайно, великий вплив на ринок валют має політична ситуація, в яку втягнута Україна. Інвестори, які ще місяць тому охоче вкладали гроші в українські цінні папери, тепер поспішають збути наші ОВДП, обмінявши їх на долари. І це, звичайно, чинить на гривню тиск.

Тільки з початку цього року нерезиденти скоротили свої вклади в українські ОВДП на 13,51 млрд. гривень або фактично на півмільярда доларів. Це дуже багато і дуже швидко.

На вівторок, 15 лютого, заплановано аукціон Мінфіну з продажу ОВДП. Проте вже зараз можна сказати, що ажіотажного попиту на українські цінні папери не варто чекати. Зараз в ОВДП вкладають лише оптимісти, а таких щодня дедалі меншає.

Тому курс долара зростатиме. Цього тижня він зросте до 28,15, вважає Андрій Гойлов. Але при цьому євро, навпаки, втратить ціну, опустившись до 31,85, передбачає аналітик.

Нагадаємо, раніше Андрій Гойлов дав прогноз щодо курсу долара на березень. Він вважає, що гривня може втратити ціну як через зовнішньополітичні чинники, так і через закупівлю енергоресурсів за кордоном.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ