Today.ua

Готові продукти з кулінарії можуть бути небезпечні для здоров'я, - експерт

Готові продукти з кулінарії можуть стати причиною серйозного отруєння. Щоби перевірити час виготовлення цього продукту і переконатися в його придатності до вживання, покупець має право вимагати декларацію якості. Готові продукти, які перебували тривалий час не в холодильнику, купувати не варто. Для дітей продукти з кулінарії взагалі брати не можна.

Такий набір рекомендацій до покупки готових продуктів з кулінарії дав виконавчий директор Союзу споживачів України Максим Несміянов в ефірі телеканалу Україна 24.

Вимагати у продавців сертифікат якості на їхній товар покупцю не варто - у них його немає. А ось декларацію якості, яку ще називають "забірними листом", покупець має право вимагати, і продавець зобов'язаний йому надати цю декларацію.

"Там зазначено - що за продукція, в якому обсязі зроблена, згідно з якими нормативними документами, в якому температурному режимі, термін реалізації. Якщо цієї інформації немає - перед вами прострочення, закриваєте питання і йдіть", - говорить Несміянов.

Попутно експерт розповів, як можна запідозрити, що вам пропонують, як мінімум, не свіжий продукт. Припустимо, в забірному аркуші написано, що там приготований на продаж кілограм салату олів'є, однак покупець бачить, що у відрі, з якого його продають, явно салату більше.

"Ви просите зважити на терезах відро цього" олів'є ", ви бачите, що там два з копійками, це про що говорить? Що прострочений салат перемішали зі свіжим і продають людям", - ділиться своїм досвідом Максим Несміянов.

Ще небезпечніше гриль. Його максимальний термін зберігання поза холодильником - до 6 годин. А насправді може бути і набагато більше. Але при цьому, якщо людям дати знижку, та ще й виставити це м'ясо на продаж під час обіду, то розберуть усе, констатує Несміянов. При цьому ще й невідомо, з якої взагалі курки робили цей гриль. Адже нерідко саме для гриля беруть вже підтухле м'ясо. Завдяки великій кількості спецій вдається позбутися від неприємного запаху, але ж процеси гниття в ньому вже пішли.

Звичайно, це не означає, що скрізь так. Є чимало сумлінних виробників, які роблять якісний продукт, і в яких можна сміливо купувати готові продукти з кулінарії. Однак стовідсоткової гарантії немає ніде.

"Якщо ви в декларації якості найменування продукту не бачите, то ви повинні розуміти: перед вами прострочений товар. Якщо товару більше, ніж вказано в документах, перед вами прострочений товар. І взагалі, що б там не було, дітям не беріть цей товар. навіть якщо документи є ... Особливо, якщо ви їдете на море - на диво не сподівайтеся ", - підсумував експерт.

Нагадаємо, в Україні заполонили фальсифіковані продукти. Більше половини того, що в торговельній мережі видають за вершкове масло, насправді - фальсифікат.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ