Today.ua

Готові “з руками відірвати“: спеціалісти, яким готові платити хорошу зарплату в Україні

Про те, які спеціалісти зараз найбільше потрібні на вітчизняному ринку праці, і кому готові платити чималу зарплату, розповіла в ефірі одного з телеканалів експерт з працевлаштування Тетяна Пашкіна.

Незважаючи на безробіття і низькі зарплати в Україні, вітчизняний ринок праці відчуває дефіцит в деяких кваліфікованих спеціалістах. За ними полюють роботодавці, і їм готові платити непогані зарплати. В першу чергу мова йде про представників інженерно-технічних спеціальностей, дефіцит яких останнім часом особливо гостро відчувається в Україні.

В першу чергу, всі роботодавці шукають, незалежно від спеціальності, "адекватних" співробітників. У це поняття входить багато: вміння адекватно реагувати на критику, неконфліктність в колективі, вміння швидко зібратися і почати працювати, здатність до навчання і бажання працювати на результат.

Однак, крім таких універсальних якостей, претендент на хорошу посаду повинен мати ще й професійні навички.

Зараз, коли після пандемії світовий ринок праці став оживати, багато вітчизняних компаній, які працюють на аутсорсингу, відчувають гостру нестачу спеціалістів. Тому вони готові брати на роботу навіть людей із початковим рівнем, навчати їх і відразу "кидати в бій". При цьому людей, які більш-менш володіють спеціальністю, роботодавці змушені зманювати високими зарплатами.

Йдеться, в першу чергу, про фахівців в галузі IT.

"Наш IT-ринок щорічно приростає на 17-20%, пандемія тільки прискорила зростання, тому що всі йдуть в онлайн. А ми не встигаємо підготувати таку кількість спеціалістів, навіть перекваліфікованих, тому є ситуація, коли ринок перегрітий. Підвищують зарплати, намагаються навчати , перекуповувати і так далі ", - говорить експерт.

Крім IT-галузі, кваліфіковані спеціалісти затребувані і в інших сферах

Зокрема, роботодавці мають гостру потребу в менеджерах із продажу. Адже зробити якісний продукт - це лише півсправи. А ось вигідно його продати вміє далеко не кожен. Тут потрібен комерційний талант, помножений на знання ринкової кон'юнктури, основ маркетингу і вміння налаштувати до себе потенційного покупця.

Непогані зарплати пропонують і в сфері торгівлі, яка зараз після локдаунів дуже активно пішла вгору.

Дуже потрібні спеціалісти у виробничій сфері, в першу чергу, інженери. Навіть інженеру-початківцю, націленому на оволодіння спеціальністю та озброєному знанням англійської, готові відразу платити не менше 500-800 євро.

Адже в Україні, через зниження якості шкільної освіти, випускники шкіл просто бояться йти на наукоємні спеціальності, що вимагають міцного фундаменту у вигляді знання точних наук.

"Багато професійних сфер потребують хороших спеціалістів і за це готові переплачувати. Адже в цьому році, на жаль, вступна кампанія показала, що ми любимо менеджерів, юристів, філологів, психологів і так далі, а інженери та IT-шники не надто популярні . Відповідно, дефіцит буде тривати і зарплати будуть рости ", - розповіла Тетяна Пашкіна.

Нагадаємо, в Україні вперше середня зарплата перевищила 500 доларів. Причому в деяких регіонах її показник відчутно вище середнього.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ