Держава почала регулювати ціни на олію: як змінилася вартість продукту

Автор: Марченко Любов

В Україні з 30 грудня запроваджено держрегулювання вартості соціальних продуктів. При цьому у торговельній мережі змінилися ціни на олію. Вартість цього продукту знизилася, але поки що незначно.

Держава почала регулювати ціни на олію: як змінилася вартість продукту - today.ua

Торік соняшникова олія виявилася серед рекордсменів щодо зростання ціни. Якщо ця тенденція продовжиться, то вже до середини цього року вартість літра соняшникової олії досягне 100 гривень і вище. Однак її внесли до переліку соціальних продуктів, ціни на які підлягають державному регулюванню. І вже перший тиждень держрегулювання приніс свої плоди.

Ціни на олію у великих столичних торгових мережах знизилися. Під моніторинг потрапила вартість цього продукту у супермаркетах Ашан, Metro і Novus. Держава почала регулювати ціни на олію: як змінилася вартість продукту Так, рафінована олія "Олейна" 8 січня в середньому коштувала 56,36 гривні, тоді як ще 4 січня середня ціна на неї була 59,30 гривні. Тобто тенденція до зниження вартості очевидна.

Ціна на олію марки "Щедрий дар" теж знизилася. Щоправда, не так суттєво. Так, наприкінці минулого року воно у середньому продавалося за 55,76 гривні, а на 8 січня її вартість становила 54,70 гривні.

Популярні зараз

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Як працює метод державного регулювання цін?

Із початком держрегулювання постачальники зобов'язані заздалегідь повідомляти Держпродспоживслужбу щодо подорожчання товару, яке планується.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Якщо мають намір підвищити його ціну на 5-10%, то повідомити про це потрібно не пізніше ніж за три дні. Якщо ціну на продукт хочуть підвищити до 15%, то повідомити про це слід не пізніше як за 14 днів до підвищення. Ну, а якщо постачальник взагалі має намір підвищити ціну більш ніж на 15%, то він має повідомити про це не пізніше як за місяць.

Нагадаємо, в Україні ціни на соняшникову олію вже майже зрівнялися з цінами на оливкову олію з Італії.

Головне