За приблизними підрахунками, близько мільйона українців через війну залишилися без даху над головою. Після війни їм компенсують загублене житло. А поки що держава фінансово підтримає своїх громадян. Допомога на проживання виплачуватиметься щомісяця.
Про те, хто має право на таку допомогу, який розмір виплат та як їх оформити, розповіли в Мінреінтеграції.
Згідно з підрахунками Київської школи економіки, з початку війни в Україні зруйновано або сильно пошкоджено принаймні 15,3 тис. багатоповерхових та 115,9 тис. приватних будинків. Усі їхні мешканці залишилися без даху над головою. І поки що, на жаль, перспективи з компенсацією зруйнованого житла дуже розмиті. Держава обіцяє, що всім компенсують втрати, проте коли це буде і з яких джерел, поки що невідомо.
Найбільших втрат житла зазнали жителі Донецької, Харківської, Київської та Чернігівської областей.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Близько 1 млн громадян залишилися без даху над головою. Цифри великі, проте навіть вони не передають усієї картини, адже зараз є орієнтовними, поки що – без урахування тимчасово окупованих територій", - зазначили у Мінреінтеграції.
Поки що, аби хоч якось полегшити долю людей, які залишилися без даху над головою, держава призначила їм допомогу на проживання: по 2000 гривень на кожного дорослого та по 3000 на кожного дорослого інваліда або дитину.
У повідомленні Мінреінтеграції також зазначають: громадяни, які подали заявку на компенсацію загубленого житла до 20 травня 2022 року, отримують таку допомогу з травня 2022 року. А ті, хто подав заявку пізніше, починають отримувати допомогу на проживання з місяця подання заявки.
Як отримати допомогу на проживання людям, які втратили житло?
Для того, щоб отримати таку допомогу, потрібно звернутись із заявою одним із запропонованих способів:
- до управління соцзахисту населення виконавчого органу міськради;
- до уповноваженої особи виконавчого органу міськради;
- до центру надання адмінпослуг;
- подати заявку через додаток "Дія".
При цьому потрібно подати один з таких документів:
- заявку на відшкодування відповідних втрат (зокрема через Єдиний державний веб-портал електронних послуг);
- документальне підтвердження факту ушкодження/знищення майна внаслідок бойових дій від органів місцевого самоврядування.
Нагадаємо, в Україні безкоштовно забезпечать дітей теплим одягом на зиму.