Жителі сіл можуть розраховувати на грошову допомогу від держави під час війни. Причому цю допомогу можуть отримати більшість селян. Йдеться про фінансову допомогу на утримання домашніх тварин. Відповідною програмою минулого року вже скористалося багато сільських жителів.
Про це розповіли у Департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації.
Грошову допомогу на утримання домашніх тварин можуть отримати сільські жителі, які ідентифікували та зареєстрували свою худобу. При цьому вони отримують вигоду не тільки у вигляді фінансової дотації на утримання тварини, але й матимуть ветеринарний нагляд за здоров'ям зареєстрованої худоби, а також матимуть можливість безперешкодно торгувати продукцією зі свого господарства.
Однак, незважаючи на всебічну вигоду від реєстрації тварин, селяни все ще неохоче до цього вдаються. Так, минулого року на Львівщині було ідентифіковано лише 54% від загального поголів'я тварин.
При цьому тварини, які утримуються у великих господарствах, були ідентифіковані та зареєстровані повністю, а ось особисті господарства, що містять по одній або кілька корів, не квапляться це робити. А тим часом, саме в особистих господарствах на Львівщині міститься близько 86% всього поголів'я великої рогатої худоби та 90% від усіх корів.
Таким чином, лише половина приватних власників тварин отримала доступ до державної фінансової допомоги. А між іншим, ця допомога не така вже й мала. Так, минулого року за цією програмою державою було виплачено у Львівській області 26,2 млн грн дотацій на 4952 корови. Таким чином, якщо порахувати, то в середньому на одну корову припало майже 5,3 тис. гривень.
До того ж, якщо врахувати дозвіл на вільний продаж молока та іншої тваринницької продукції на ринку, то вигода від такої реєстрації тварин є очевидною.
Така грошова допомога доступна і 2023 року. Для того, щоб зареєструвати своїх тварин, їхні власники мають звернутися до державних установ ветеринарної медицини за місцем проживання.
Реєструють тварин у різні терміни залежно від їхнього виду. Так, велику рогату худобу, а також овець і кіз реєструють протягом 7 днів від їхнього народження, а от поросят можна зареєструвати протягом 60 днів.