Стало відомо, на скільки виросли ціни на продукти з весни минулого року

Ціни на продукти в Україні зросли за рік, з березня 2020 по березень 2021 року, на 21%. Найбільшу лепту в сумарне підвищення цін внесли соняшникова олія та цукор. Ціна на соняшникову олію зросла на 72,5%, а вартість цукру стала вищою на 68%.

Стало відомо, на скільки виросли ціни на продукти з весни минулого року - today.ua

Такі дані оприлюднив Держстат України.

При цьому найменше подорожчали напої. Вони за рік додали в ціні лише 5,8%. Відчутно зросла ціна і на найголовніший соціальний продукт - хліб. Вартість хліба і хлібобулочних виробів з травня минулого року по травень нинішнього піднялася на 16,8%. Стало відомо, на скільки виросли ціни на продукти з весни минулого року

За рік в Україні зросли ціни на все

За рік піднялись не лише ціни на продукти, а й на всі інші товари і послуги. В цілому, вартість усіх товарів і послуг зросла на 9,5%. Рекордсменом подорожчання став газ, який додав у ціні 161,6%. У трійці лідерів також ыдуть соняшникова олія і цукор, про які вже згадувалось вище.

При цьому, у звіті Держстату відзначається, що в цьому порівняльному аналізі не брали участь дані з тимчасово непідконтрольних територій: Автономної Республіки Крим, а також частини Донецької і Луганської областей.

Зростання цін не припиняється і зараз. Всупереч очікуванням покупців, сезонні овочі в Україні поки не дешевшають, а навпаки, кілька днів тому виросли в ціні. На жаль, так відбувається через затяжні дощі і прохолодну погоду, яка не типова для літньої пори.

ДЖЕРЕЛОiviche.com