Ціни на соняшникову олію знижуватися не будуть: яку вартість оприлюднили супермаркети

Автор: Марченко Любов

В Україні з 30 грудня минулого року держава запровадила регулювання цін на олію. Проте, до зниження вартості продукту це не призвело. Вона залишається практично незмінною із незначними коливаннями в той чи інший бік. Втім, якби не держрегулювання, то, можливо, ціни на соняшникову олію вже були би суттєво вищими.

Ціни на соняшникову олію знижуватися не будуть: яку вартість оприлюднили супермаркети - today.ua

Причина – у різкому подорожчанні сировини. На світовому ринку значно зросло в ціні насіння соняшника.

Так, ціна на соняшник із вмістом олії 50% стала вищою на 500-1000 гривень за тонну. Таким чином вона зросла до 20500-21000 гривень (655-670 доларів) за тонну без ПДВ. Ціни на соняшникову олію знижуватися не будуть: яку вартість оприлюднили супермаркети При цьому деякі переробні підприємства встигли зробити запаси соняшнику ще до подорожчання. І тому поки що собівартість їхньої продукції від зростання цін на насіння соняшника не залежить або залежить мало.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Які ціни на олію пропонують супермаркети?

У великих торгових мережах столиці ціни на олію практично залишаються незмінними. Так, на сьогодні середня ціна в супермаркетах Ашан, Metro, Novus та Varus становить 55,36 грн за пляшку. При цьому у різних магазинах вартість пляшки олії популярних торгових марок коливається від 47,90 до 62,49.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Середня ціна на олію "Щедрий дар" від самого початку січня залишається незмінною – 54,70 гривні. А ось вартість пляшки "Олейни" трохи знизилася. Наприклад, ще 13 березня вона становила 56,36 грн, а з 14 числа стала нижчою – 56,03. Ціни на соняшникову олію знижуватися не будуть: яку вартість оприлюднили супермаркети Нагадаємо, Кабмін вирішив запровадити обмеження на роздрібну націнку на продукти харчування. Вона має бути не вище 10%.

Головне