В Україні опалювальний сезон підійшов до кінця. Зазвичай він припадає на середину квітня. Однак, в залежності від погоди, можливі варіанти. У меріях деяких міст вже оголосили про закінчення сезону опалення.
Зазвичай за нормативами опалювальний сезон закінчується, коли середньодобова температура повітря не опускається нижче 8 градусів протягом трьох днів. Погодні умови, що склалися в останні дні на всій території України, сприяють тому.
У деяких обласних центрах України вже почали відключати опалення, однак у більшості регіонів тільки планують закінчення опалювального сезону. Зокрема, триває опалення соціальних об'єктів: лікарень, дитсадків, дитячих будинків, будинків-інтернатів. Та й в житловому секторі ще опалюється багато будинків.
У Києві, за словами мера Віталія Кличка, поки ще триває опалювальний сезон. Будинки киян перестануть опалювати, як мінімум, через 5 днів. А соціальні об'єкти - коли їхнє керівництво подасть у мерію заяви про завершення опалювального сезону.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
У Харкові опалювальний сезон планують закінчувати 15 квітня. Однак міська влада говорить, якщо раптом на той час похолодає, то завершення сезону опалення можуть відсунути і на більш пізню дату. Дніпро вже став відключати у себе тепло з 1 квітня. Кажуть, що в місті щосили панує весна, прибуває тепло, і опалювати будинки більше немає потреби.
У Кропивницькому поки не можуть назвати точну дату, коли остаточно відключать тепло. Однак це може статися і раніше 15 квітня, кажуть у мерії. Все буде залежати від температурних умов.
У Сумах теж впритул підійшли до закінчення опалювального сезону. У будинку ще подається тепло, однак мер Сум уже квапить комунальників, щоб визначалися із датою закінчення сезону опалення.
Нагадаємо, мер Києва Віталій Кличко розповів, що в столиці, як і в інших містах, поступово будуть переходити на ринковий тариф на тепло. Зараз українці платять за тепло за фіксованими тарифами. Однак поступово буде здійснюватися перехід до ринкових умов.