Today.ua

Глава Нацбанку виступив із важливою заявою щодо національної валюти: що буде з гривнею

Нацбанк вважає, що слід негайно зупинити друкування нових грошей. Інакше подальша емісія гривні може не лише підірвати довіру громадян до національної валюти, а й призвести до катастрофи національної економіки.

З такою заявою виступив голова НБУ Кирило Шевченко, розповідають enovosty.

Головний банкір країни категорично проти подальшого запуску в роботу "друкарського верстата". Він вважає, що подальша емісія гривні призведе до неконтрольованого зростання інфляції в Україні, а також може призвести до непоправних економічних наслідків.

У короткостроковій перспективі, звичайно, додаткове вливання грошової маси здатне на якийсь час вгамувати "фінансовий голод" населення і бізнесу. Однак у більш довгостроковій перспективі це може призвести до великих катаклізмів в економіці.

"В результаті програють усі, тому що економіка без надійної грошової одиниці не має шансів на зростання або відновлення", — переконаний глава НБУ.

На жаль, в Україні в останні місяці до бюджету надходить дедалі менше податків. Не може повністю виправити ситуацію і міжнародна фінансова допомога, яка надходить нашій країні з-за кордону. Тому влада знайшла єдиний вихід у збільшенні грошової маси. Однак це глухий шлях, переконаний голова НБУ. Тим більше. що з кожним місяцем "верстат" друкує дедалі більше грошей.

Так, у березні було додруковано 20 млрд гривень, а в червні - вже 105 млрд. Це тільки ще більше знецінює гривню, а заразом підігріває попит на долари, що додатково спонукатиме зростання курсу долара.

"Для зниження негативних економічних та соціальних наслідків війни слід використати методи оптимізації державних фінансів", - переконаний Шевченко.

Утім, уряд і так уже кілька місяців поспіль іде шляхом оптимізації казенних витрат. Так, багатьом бюджетникам уже скоротили зарплати. Крім того, найближчим часом у країні очікується велике скорочення чиновників. Їхню чисельність хочуть зменшити вдвічі. А невдовзі може настати черга вчителів, медиків, сопрацівників, що може призвести до повної паралізації гуманітарної галузі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ