Глава Нафтогазу Юрій Вітренко розповів, яким буде тариф на газ із 1 травня

Із 1 травня українці отримають нові тарифи на газ. Їх знову зафіксують на цілий рік. Тариф на газ від Нафтогазу, як і від інших компаній-постачальників, зміниться. При цьому новий фіксований тариф на газ може бути навіть нижчим за той, який побутові споживачі платять зараз.

Глава Нафтогазу Юрій Вітренко розповів, яким буде тариф на газ із 1 травня - today.ua

Своїми міркуваннями щодо тарифів на газ Юрій Вітренко поділився в інтерв'ю одному зі ЗМІ.

Тарифи на газ в Україні не можуть існувати окремо від європейських, каже Юрій Вітренко. Адже Україна інтегрована в європейський ринок газу. Отже, наші тарифи відповідають тій вартості газу, яка складається в Європі.

Минулий рік ознаменувався безпрецедентним зростанням цін на газ у Європі і не лише. При цьому, в Україні побутові споживачі майже не відчули підвищення ціни на газ. Вона була зафіксована ще наприкінці квітня, і з 1 травня 2021 року українці отримували газ від своїх постачальників за фіксованими тарифами. Глава Нафтогазу Юрій Вітренко розповів, яким буде тариф на газ із 1 травня Щоправда, наприкінці минулого опалювального сезону було сподівання, що влітку вартість газу в Європі впаде, і споживачі зможуть перейти на вигідніші місячні тарифи. Проте всупереч логіці, цей прогноз не виправдався, і ціна газу тільки з кожним днем продовжувала зростати.

Як буде цьогоріч, глава Нафтогазу не ризикує стверджувати зі стовідсотковою упевненістю.

"Це відкрите питання. Все залежить від того, що буде на ринку. Зараз є припущення, що, починаючи з квітня, ціна падатиме. Якщо дивитися на форвардні ціни на наступне літо, то вони набагато нижчі від цієї зими", - розповів Юрій Вітренко. .

Проте ситуація може змінитися будь-якого дня. Це наочно показав минулий рік. На жаль, Україна не така енергоефективна, як інші європейські країни. Тому в нас витрата газу на душу населення набагато вища, ніж у Європі.

Але при цьому Україна має газ власного видобутку, що змінює ситуацію на нашу користь.

Загалом, вже ближче до кінця квітня, стануть очевидними ті чи інші тенденції на газовому ринку. Однак поки що експерти вважають, що з початку травня вартість газу впаде, принаймні, у кілька разів.

Нагадаємо, в Україні стрімко скорочуються запаси газу у підземних сховищах.