Німеччина чекає на українських заробітчан, але зарплата там стала нижчою

Автор: Марченко Любов

У Німеччині, як і раніше, затребувані заробітчани з України, але пропозиції із зарплати стали скромнішими, ніж були ще наприкінці літа. Тоді, наприкінці серпня-на початку вересня середня зарплата за вакансіями становила 112 тисяч гривень. А тепер, у жовтні, вона суттєво знизилася – до 80 тисяч.

Німеччина чекає на українських заробітчан, але зарплата там стала нижчою - today.ua

Такі висновки можна зробити з кадрового порталу, який публікує пропозиції щодо роботи за кордоном.

Причина такого зниження пропозицій із зарплати в тому, що Німеччина почала запрошувати менше досвідчених IT-фахівців, а більше фахівців-початківців у цій сфері, а також більше потребує фахівців робочої кваліфікації.

Серед усього масиву вакансій, які в Німеччині пропонують заробітчанам, можна виділити топ-5 галузей, де пропозицій найбільше.

Популярні зараз

Українцям надали право на дострокову пенсію: хто зможе піти на відпочинок раніше 60 років

Названо тарифи на постачання та розподіл газу з 1 квітня: дані за областями та постачальниками

Нова грошова допомога для українців: розпочався прийом заявок на виплату 6600 грн

У квітні в Україні буде ще одне підвищення пенсій

Чверть усіх вакансій складають пропозиції для IT-фахівців. Оскільки здебільшого шукають молодих спеціалістів або з мінімальним досвідом роботи, або взагалі без нього, то й пропозиції по зарплаті не захмарні – в середньому по 60 тисяч гривень. Німеччина чекає на українських заробітчан, але зарплата там стала нижчою Ще 15% вакансій - зі сфери продажів . Навички, які повинен мати претендент, майже не відрізняються від вимог, що висувають за аналогічними спеціальностями українські роботодавці: досвід у продажах, комунікабельність, активність, уміння презентувати товар. Щоправда, для роботи в Німеччині потрібне ще знання німецької та англійської мов. Тут пропонують зарплату близько 55 тисяч гривень , але до неї ще обіцяють і бонуси за вдалі угоди.

Для працівників галузі будівництва та нерухомості німецькі роботодавці також приготували 15% вакансій. Потрібні фахівці і розумової, і фізичної праці: інженери, будівельники, кранівники, слюсарі, різноробочі. Розкид зарплат за цими вакансіями дуже великий: від 700 євро для різноробочого до 4 тисяч євро для інженера-проектувальника. Обов'язково потрібно знати німецьку і мати робочу візу.

До сфери медицини та фармацевтики належать 10% усіх вакансій. Шукають молодший та середній медперсонал, а також провізорів. До всіх – вимога з досвіду роботи (мінімум 3 роки), а також – знання німецької мови хоча б на мінімальному рівні. Якщо співбесіда пройшла успішно, то роботодавець сплатить курси німецької, щоби підтягнути знання мови до вищого рівня. Зарплату медсестрам обіцяють до 3,5 тисячі євро, а провізорам – до 2,5 тисячі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

І, нарешті, ще 10% вакансій пропонують спеціалістами без досвіду: студентам та працівникам низької кваліфікації. Звичайно, і зарплату їм обіцяють найнижчу, в середньому – 23 тисячі гривень. Найчастіше пропонують або сезонну, або віддалену роботу. На сезонні вакансії шукають офіціантів та барменів, а віддалено – співробітників колл-центрів, helpdesk та інших. Знання німецької та англійської обов'язкове. Крім того, потрібна наявність ковід-сертифіката та активність.

Нагадаємо, чимало вакансій для українських заробітчан відкрито також у Чехії. До речі, там платять не набагато менше, ніж у Німеччині.