Німеччина, Великобританія, Польща: де найвища зарплата для українських біженців

Автор: Марченко Любов

Рано чи пізно робота за кордоном знаходиться для всіх українців, які її шукають. Проте зарплата біженців усюди різна. Причому вона відрізняється не тільки в різних країнах, а й в одній країні можна вдало працевлаштуватися, а можна абияк. Німеччина, Великобританія, Польща та інші країни пропонують різну роботу біженцям та різну зарплату. При цьому дуже багато залежатиме від уміння правильно скласти резюме і загалом від уміння вигідно себе продати.

Німеччина, Великобританія, Польща: де найвища зарплата для українських біженців - today.ua

За три місяці війни Україну залишило понад 6 мільйонів громадян. Дехто з них уже повернувся додому, проте більшість залишається за кордоном. У кожній країні є своя програма допомоги біженцям, якою можуть скористатися українці. Проте розмір цієї допомоги бажає кращого. Тому багато українців шукають роботу за кордоном, щоб не відмовляти собі в усьому і навіть допомагати рідним, які залишилися в Україні.

За інформацією порталу olx.ua, до десятки країн, які пропонують найбільшу кількість вакансій для біженців з України, входять такі:

  • Польща – 32,5 тис. грн (середня зарплата, яку вказують в оголошенні, зазвичай це вже чиста зарплата)
  • Німеччина – 85 тис. грн
  • Ізраїль – 85 тис. грн
  • Чехія – 75 тис. грн
  • Великобританія – 75 тис. грн.
  • Угорщина – 23,75 тис. грн
  • Литва – 37,5 тис. грн
  • Нідерланди – 55,4 тис. грн.
  • Болгарія – 25 тис. грн
  • Словаччина – 36 тис. грн

За словами HR-експерта Тетяни Пашкіної, українцям пропонують різні вакансії: від роботи в агросекторі та сфері обслуговування до працевлаштування програмістами, фармацевтами та діджитал-маркетологами. Німеччина, Великобританія, Польща: де найвища зарплата для українських біженців Результат пошуків роботи залежить від трьох складових:

  • кваліфікації та професійних навичок, які є у біженця;
  • знання мови країни, де біженець шукає роботу. У деяких випадках буде перевагою і знання англійської, яка знадобиться у багатьох сферах;
  • уміння себе подати.

"Чим вища кваліфікація та рівень прикладних знань, тим більше шансів на гідну роботу, наприклад, з гарною англійською та навичками маркетолога", - каже податковий консультант Олександра Томашевська.

Популярні зараз

Пенсії порахують за єдиною формулою: хто отримуватиме майже 10 000 грн на місяць

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

І якщо над першою та другою складовими, потрапивши за кордон, вже пізно працювати (вони або є, або їх немає), то над третьою варто попрацювати. Особливо щодо складання резюме. Звичайно, його можуть допомогти скласти волонтери. Але волонтери – люди чужі, які упродовж дня допомагають десяткам різних біженців, і ніхто з них не знає ваших сильних сторін як професіонала та узятих вами на колишньому місці роботи трудових вершин.

Що варто і чого не варто писати у резюме

  • У резюме потрібно вказувати все, що ви вмієте за запропонованою вакансією.
  • Якщо ж ваші уміння лежать в іншій площині (наприклад, удома ви працювали журналістом в українському друкованому виданні, а за кордоном претендуєте на вакансію збирача меблів), то згадувати про ваші журналістські навички не потрібно.
  • Не пишіть у відгуку на резюме, що ви шукаєте яку завгодно роботу.

"Наші люди погано вміють шукати роботу. Не варто писати, що шукаєш "будь-яку" роботу, тому що немає "будь-яких" вакансій, потрібно вказати, що конкретно вмієш і можеш. Також не варто перераховувати навички, які не допомагають у пошуку роботи", — зазначає Олександра Томашевська.

За словами Томашевської, за кордоном охочіше беруть навіть на найпростішу роботу людину хоч із якимось конкретними навичками, а не того, хто потроху знає про все.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

І ще одна порада претендентам на роботу: не обманюйте в резюме і не перехвалюйте себе. Брехня дуже швидко розкриється. Ймовірно, ще на етапі співбесіди. А тому краще оцінювати свої скіли об'єктивно.

Нагадаємо, стало відомо, які вакансії та зарплати пропонують українцям під час війни.