Німеччина суттєво збільшила розмір допомоги для біженців з України

Українці, які знайшли собі тимчасовий притулок у Німеччині, з нового року отримуватимуть збільшену допомогу для біженців. Фінансова допомога стане вищою через інфляцію. Право на неї мають всі безробітні, яким доступна базові виплати з безробіття Hartz IV.

Німеччина суттєво збільшила розмір допомоги для біженців з України - today.ua

Про підвищення допомоги громадянам Німеччини, а також іноземцям, які мають статус тимчасового захисту, розповіло видання Redaktions Netzwerk Deutschland.

Отже, підвищення виплат торкнеться всіх, хто має у Німеччині право на базову допомогу з безробіття Hartz IV. Йдеться як про безробітних німців, так і про українських біженців. Їм підвищать допомогу через інфляцію, яка цьогоріч у ЄС також досягла двозначної величини. Отже, щоби компенсувати отримувачам девальвацію євро, розмір допомоги для різних вікових та соціальних груп підвищили.

Слід сказати, що у Німеччині базова допомога з безробіття Hartz IV призначається центром занятости. Українським біженцям почали виплачувати цю допомогу з 1 червня цього року. І природно, їх стосуються ті самі зміни розміру виплат, що й корінних громадян Німеччини.

Німеччина суттєво збільшила розмір допомоги для біженців з України

Розмір базової допомоги з безробіття з 1 січня становитиме 502 євро (зараз 449 євро).

Крім того, зростуть розміри допомоги для соціально незахищених людей із різних вікових категорій:

  • для повнолітніх людей – 451 євро (зараз 404);
  • для дітей 14-17 років – 420 євро (зараз 376);
  • для дітей 6-13 років – 348 євро (зараз 311);
  • для дітей віком до 5 років – 318 євро (зараз 285).

При цьому у Федеральному агентстві зайнятості наголошують, що підвищені виплати даватимуть вже відразу з нового року. Для цього не потрібно оновлювати жодних документів і наново подавати довідки.

"Вам не потрібно подавати нову заяву на допомогу громадянина. Одержувачі Hartz IV автоматично переводяться на новий дохід громадянина та отримують підвищені стандартні ставки", - зазначили на сайті buerger-geld.org.

Нагадаємо, в Україні також виплату щомісячної допомоги для ВПО буде автоматично продовжено з нового року.

ДЖЕРЕЛОnapensii.ua