Україна в рамках нового пакету військової допомоги отримала від Німеччини два інженерні танки Dachs ("Барсук"). Про це повідомила прес-служба уряду ФРН.
"Барсуки" входять до нового пакету військової допомоги від Німеччини. У 2023 році німецький уряд надасть нашій країні допомогу у розмірі 2,2 млрд євро (у 2022 році Берлін надав Києву допомогу на загальну суму 2 млрд євро).
Що це за танк Dachs? Як його використовуватимуть українські захисники у боротьбі з російськими окупантами?
Dachs – це військова інженерна броньована машина на базі основного танка Leopard 1. Її розробили в 1980-х роках фахівці компанії Maschinenbau Kiel. Бундесвер прийняв її на озброєння на початку 1990-х років.
Екіпаж танка Dachs складає 3 особи (командир, водій та солдат/інженер). Вага – 43 т. Ця бойова інженерна машина оснащується 10-циліндровим дизельним двигуном потужністю 830 к.с., який працює разом із автоматичною коробкою передач ZF 4HP250. Витрата палива – 280 літрів на 100 км, що дуже багато для машин такого класу. Максимальна швидкість дорогою становить 62 км/год, а пересіченою місцевістю – 45 км/год. Запас ходу – 300 чи 500 км, залежно від місцевості. Ця машина може працювати також у воді.
Озброєння – кулемет калібру 7,62 мм та два димові гранатомети. Екіпаж добре захищений бронею 34 мм.
Головне завдання "Барсука" – очищення доріг від завалів, очищення території, копання окопів та траншей, а також будь-які будівельні роботи, при яких потрібна важка спеціальна техніка. Для цього машина оснащена посиленою екскаваторною гідравлічною телескопічною стрілою і посиленим екскаваторним ківшем. За допомогою стріли можна піднімати вантаж вагою до 7,8 т. Якщо вантаж важить надто багато, то система про це автоматично повідомляє оператора. Система самостійно блокує роботу стріли, захищаючи цим механізми від ушкодження.
Такий інженерний танк має різальне та зварювальне обладнання. З його допомогою можна, наприклад, демонтувати залізничну колію, різні металеві конструкції, проводити ремонтні роботи.
Інженерні машини Dachs у ЗСУ отримають, мабуть, танкові батальйони. Так їх використовують у Бундесвері. Але не виключено, що ці машини передадуть до інженерних військ, де вони теж, звичайно, дуже потрібні.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що ЗСУ отримають ще 8 тисяч німецьких гранатометів Matador.