Газпром оголосив про завершення транзиту газу через ГТС України

Автор: Марченко Любов

Газпром оголосив про завершення транзиту газу через Україну. Передбачений контрактом річний обсяг прокачування газу через нашу ГТС вичерпаний. За контрактом він становить 40 млрд кубометрів на рік, і всі вони вже доставлені до Європи через територію нашої країни.

Газпром оголосив про завершення транзиту газу через ГТС України - today.ua

Про це повідомив голова Оператора ГТС України Сергій Макогон у своєму Facebook.

"Газпром рапортує про прокачування через Україну у 2021 році 40 млрд м3. Це майже на 30% менше, ніж у 2020 році та 45% менше, ніж у 2019 році", - пише Макогон.

При цьому сумарний обсяг постачання природного газу до країн ЄС цього року становитиме 145 млрд кубометрів. За останні 6 років це мінімальний обсяг газу, який було поставлено Росією до країн Євросоюзу. І він навіть менший, ніж минулого "коронакризового" року, зазначає топ-менеджер української ГТС. Газпром оголосив про завершення транзиту газу через ГТС України Через мізерність поставок, ціна на газ в Європі, посадженій Росією на "сухий пайок", знову зростає. Вона вже склала 1500 доларів за тисячу кубометрів. Однак Росія і не думає збільшувати транзит у європейському напрямку - доки не буде запущено "Північний потік-2".

Популярні зараз

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Стало відомо, що буде з цінами на бензин та дизельне паливо найближчим часом

Укренерго запровадило графіки відключення електроенергії у всіх регіонах

Щоправда, незважаючи на заяву Газпрому щодо завершення виконання контрактних умов, газ усе ще йде українською ГТС: як домовлялися – по 109 млн кубометрів на добу.

Проте, як вважають деякі експерти, зараз Росії нічого не варто припинити транзит через нашу ГТС повністю, аж до Нового року.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Чи зможе Україна за таких умов повністю забезпечити себе газом із підземних сховищ, невідомо. Найімовірніше, як раніше попереджали фахівці, може виникнути технічна проблема з постачанням газу до Південного та Східного регіонів країни, які користуються транзитним газом, а не з підземних сховищ.

Нагадаємо, при цьому глава Нафтогазу Юрій Вітренко попередив українців про можливі проблеми в енергетичному секторі на піку зимових холодів. Він каже, що якщо, наприклад, упродовж двох тижнів триматиметься 15-градусний мороз, то проблем не уникнути. Щоправда, ці виклики будуть не більш глобальними, аніж ті, перед якими зазвичай опиняються й інші країни у період зимових холодів.