Тарифи на комуналку турбують українців не менше, ніж ціни на продукти, адже від тих та інших залежить виживання людей – у буквальному сенсі. Тому багатьох непокоїть, як зміниться вартість комуналки з початком календарної осені.
Які зміни можуть відбутися з комунальними платежами, розповіло видання nv.ua.
Тарифи на комуналку не повинні змінитись ні з 1 вересня, ні з початку опалювального сезону. Це забороняє закон про мораторій на підвищення вартості комунальних послуг підписаний президентом Володимиром Зеленським. Цей закон встановлює заборону на підвищення вартості комуналки до закінчення періоду воєнного стану, а також упродовж шести місяців після скасування.
Зокрема, заборонено підвищувати тарифи на тепло та гарячу воду, а також їхню доставку. Крім того, забороняється підвищення тарифів на розподіл газу. Щодо самого тарифу на газ, то він зафіксований до закінчення опалювального сезону 2022-2023 років, тобто, як мінімум, до кінця квітня 2023 року.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Тарифи на воду та каналізацію також повинні залишитися незмінними - такими, якими вони були на момент початку війни. До речі, до війни їх встигли підвищити. Так, у деяких регіонах тарифи на воду зросли вдвічі і вище.
Тарифи на електроенергію також поки що залишаються незмінними, хоча вони й не увійшли до закону про мораторій. Проте у вересні і, принаймні, весь жовтень вони залишатимуться незмінними: 1,44 грн/кВт-год за обсягу споживання до 250 кВт-год та 1,68 грн/кВт-год за обсягу споживання понад 250 кВт-год. Однак ці тарифи продовжено лише по 31 жовтня. Якими вони будуть з листопада й надалі, поки що невідомо.
Нагадаємо, голова Нафтогазу Юрій Вітренко попередив українців, що майбутній опалювальний сезон буде украй важким. Він почнеться пізніше, ніж звичайно, і закінчиться раніше. Тому Вітренко порадив запасатися теплим одягом і теплими ковдрами.