Фонд соцстрахування компенсує українцям втрати від самоізоляції: скільки грошей обіцяють дати

Самоізоляція при підозрі на коронавірус не поставить українців на межу злиднів. Вони зможуть отримати з Фонду соцстрахування компенсацію за вимушений простій. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Фонду.

Фонд соцстрахування компенсує українцям втрати від самоізоляції: скільки грошей обіцяють дати - today.ua

Вже на сьогодні Фонд прийняв документи для оплати компенсації заробітку, який не отриманий під час самоізоляції, на суму 114,2 мільйона гривень. При цьому Фонд обіцяє виплатити компенсацію всім громадянам, у яких будуть на те законні підстави.

Порядок оформлення компенсації втрат від самоізоляції

  • Для того щоб отримати компенсацію, потрібно мати лікарняний лист, на якому буде записана причина втрати працездатності - "ізоляція від COVID-19 - 11".
  • Направлення на самоізоляцію дає лікар в разі контакту з хворим на коронавірус.
  • Для отримання допомоги від Фонду соцстрахування потрібно спочатку листок непрацездатності передати своєму роботодавцю. Він повинен оформити розрахунок для Фонду соцстрахування і передати його до Фонду. При цьому у Фонді подбали, щоб уся ця процедура проходила дистанційно. Нікуди бігати з папірцями не потрібно.
  • Фонд соцстрахування компенсує українцям втрати від самоізоляції: скільки грошей обіцяють дати Сума компенсації становить 50% від середнього доходу за день, помноженого на кількість днів, проведених на самоізоляції. Вона не залежить від величини страхового стажу.

Для медиків сума компенсації становить 100% їхнього середнього доходу за день, помноженого на кількість днів у самоізоляції.

При цьому слід пам'ятати, що Фонд здійснює компенсацію лише з шостого дня перебування на самоізоляції. До цього, з першого по п'ятий день, втрати компенсує підприємство, на якому трудиться працівник, який пішов на самоізоляцію.

Нагадаємо, доктор Комаровський розповів, яким має бути мінімальний термін самоізоляції при контакті з хворим на коронавірус. Він передбачається не менше 14 днів.

ДЖЕРЕЛОgolos.ua
Податок на біткоїн: українці мають віддати державі майже п'яту частину від продажу криптовалюти
Попри те, що в Україні досі офіційно не визначено статус біткоїна та інших цифрових валют, при продажу криптовалюти фізичні особи мають сплачувати под...
Джамала в купальнику з декольте до пупка показала спекотні фото з Єгипту
Джамала похвалилася своєю стрункою фігурою в дуже екстравагантному купальнику. Артистка, яка позбулася 10 кілограмів, набраних за дві вагітності, відч...
Рулет з маком на Великдень: покроковий рецепт святкової випічки
Крім пасок до великоднього столу готують безліч смачних і різноманітних страв, включаючи випічку. Спечіть ніжний і пухкий рулет з маком на Великдень, ...
Хто компенсує українцям збитки від відключення електроенергії: поради споживачам
Проблема відключення електроенергії знайома усім. З нею стикаються як мешканці новобудов, електричні підстанції яких не справляються з такою кількістю...
Дженніфер Лопес зворушливо привітала дочку колишнього нареченого з днем народження
Дженніфер Лопес і Алекс Родрігес намагалися зберегти свої відносини заради дітей. За ті роки, що закохані були разом, їх спадкоємці встигли подружитис...