Лютневі платіжки за комуналку подорожчали на 1000 гривень: за що платимо більше

Незважаючи на поступки, які держава зробила громадянам України під напором "тарифного майдану", плата за комунальні послуги все одно виросла. В середньому, кажуть фахівці, та ми й самі бачимо, комуналка зросла на 800-1000 гривень.

Лютневі платіжки за комуналку подорожчали на 1000 гривень: за що платимо більше - today.ua

Звичайно, якби держава не обмежила тарифи на газ, то сума в платіжках були би ще вищою. Однак і з тим, що вже виросло, справляються далеко не всі громадяни.

Що стало дорожче

  • Незважаючи на те, що тариф на розподіл газу також був обмежений, він все одно виріс. Причому його вартість стала вищою приблизно вдвічі.
  • Тарифи на холодну воду також у середньому по Україні зросли на 22%.
  • Через скасування пільги на перші 100 кВт*год електроенергії, вартість електрики зросла на 78 гривень.
  • Тарифи на тепло і гарячу воду для споживачів поки, завдяки підписаному Меморандуму, не виросли. Зате загальна вартість тепла за січень вийшла дорожча через те, що в січні було чимало холодних днів, і за місяць на обігрів будинків було витрачено на 10% більше енергоресурсів, ніж у грудні.

Плата за електрику стала "нокаутом" для багатьох українських сімей

Однак найпотужніший ціновий удар відчули на собі українці, які опалюють свої будинки електрикою. У них комуналка виросла не на 1000 гривень, а набагато відчутніше.

До 1 січня ці сім'ї мали пільгу зі сплати перших 3000 кВт*год електроенергії. Вони платили за неї по 90 копійок. Тепер же, коли пільгу скасували, платіжка за електроенергію стала астрономічною. Лютневі платіжки за комуналку подорожчали на 1000 гривень: за що платимо більше Якщо, наприклад, сім'я щомісячно витрачала на опалення ті ж 3000 кВт*год, то платити їй потрібно було 2700 гривень. Тепер же сума в платіжці зросла до 5040. Тобто, витрати (лише на електрику, але ж є ще й інша комуналка) зросли на 2340 гривень.

Правда, уряд широко розрекламував кампанію з компенсації підвищення витрат на електроопалення: допомогу призначили 572 тисячам сімей. Однак у середньому на сім'ю припало по 570 гривень. І на тому, звичайно, спасибі, але така компенсація і близько не еквівалентна 2340 гривням.

При цьому слід розуміти, що січневі, а також лютневі і березневі ціни - це ще "квіточки". А ось те, що з'явиться в платіжках за комуналку після квітня, коли тарифи на газ спустять із гальм, а на електрику просто піднімуть - це вже будуть "ягідки". А "дозріють" остаточно вони до осені, коли розпочнеться новий опалювальний сезон - вже з новими цінами.

Правда, уряд обіцяє напружити постачальників газу, щоби ті до літа представили громадянам нові ціни на газ за річним тарифом. Очевидно, таким кроком українцям хоч трохи спробують пом'якшити ціновий удар від осінньої комуналки.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel
Час локдаунів зарахують українцям до страхового стажу: подробиці від Мінсоцполітики
Деяким українцям локдауни зарахують до страхового стажу. А при нарахуванні пенсії, навпаки, періоди локдауна можна буде не враховувати. Глава Мінсоцпо...
У Києві перестануть ходити маршрутки, - Кличко
У Києві перестануть ходити маршрутки. Про це повідомив мер столиці Віталій Кличко. Однак для того, щоб їх скасувати, знадобиться ще років зо два-три, ...
Пенсія з перешкодами: з 1 вересня сільським жителям стане важче отримувати свої виплати
З 1 вересня пенсія для сільських жителів стане важкодоступним продуктом. Її перестануть розносити по домівках листоноші, а майже всіх пенсіонерів пере...
“А дівчина дозріла“: Анна Кошмал показала відверте фото в спідній білизні
Женя Ковальова з серіалу “Свати“ перетворилася в красиву молоду жінку з апетитними формами. Актриса Анна Кошмал поділилася приголомшливими фотографіям...
Названо простий спосіб відключення реклами в Viber
Мало хто знає, що відключити рекламу в месенджері Viber дуже просто. Змінивши налаштування, можна буде забути про рекламны блоки і пропозиціъ товарів ...