Today.ua

Фальсифіковане масло в Україні: який продукт найчастіше підробляють

В Україні фальсифіковане масло заполонило торговельну мережу. Згідно з даними перевірки центру ТЕСТ, понад половину продуктів, які в торговельній мережі видають за масло - фальсифікат.

Найчастіше виробники фальсифікованого масла посилаються на Білорусь. Мовляв, їхній товар - найвищої якості. Однак при цьому зрештою виявляється, що бренду, під яким продають нібито білоруський молокопродукт, у самій Білорусі просто не існує. Скільки на українському ринку фальсифікату, намагалися розібратися журналісти одного з телеканалів.

Продавці просто користуються тим, що в головах більшості міцно засіла думка, що якщо той чи інший товар білоруський, отже, він обов'язково повинен мати високу якість.

При цьому наголошується, що найвища ймовірність бути обманутим присутня на продовольчих ринках. Хоча, здавалося б, саме туди йдуть люди, які розраховують на натуральне, а не фальсифіковане масло прийнятної якості.

Багато українських громадян переконані в тому, що на ринку можна купити той чи інший якісний товар за нижчою ціною. Однак насправді це не так. Саме там, на ринках і в невеликих магазинах, ймовірність напоротися на фальсифікат набагато вища.

Перше, що повинно насторожити покупця - низька ціна продукту. На виробництво 200 грамів масла необхідно витратити приблизно 4 літри молока. А це означає, що середня вартість пачки масла стартує приблизно від 50 гривень і меншою бути не може чисто фізично. Однак на ринку нерідко пропонують пачку "натурального масла" за 30 і менше гривень. Так, за словами журналістів, в одному з невеликих магазинів на ринку їм відмовилися пред'явити супровідні документи на партію масла, одна пачка якого коштує 65 гривень.

"Просимо продавця показати нам супровідні документи. Згідно із законом, вони доступні для всіх бажаючих. Але знайти їх чомусь не вдається. Чекаємо 15 хвилин ... марно", - розповідав журналіст.

А в іншому кіоску з ними взагалі розмовляти не стали, а просто поспішно закрили торгову точку.

На прилавках також можна зустріти польське масло. На упаковці немає перекладу українською, а за законом має бути. Поруч білоруське, на якому написано, що воно виготовлено з якісних вершків. Однак згодом виявляється, що в Білорусі навіть немає такого виробника, як вказано на упаковці. Такі випадки не поодинокі. Фальсифікат заполонив весь український ринок.

Нагадаємо, алкогольні напої, які продають в Україні, також наполовину сфальсифіковані.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ