Today.ua

Європейська країна виплатить українським біженцям допомогу 340 євро: куди податися від обстрілів

Українські біженці, які облаштувалися на Кіпрі, можуть претендувати на одноразову фінансову допомогу 340 євро. Щоб її отримати, достатньо буде відповідати двом критеріям.

Про те, хто може претендувати на таку допомогу, розповідають на сайті Visit Ukraine.

Українці, які знайшли собі притулок на Кіпрі, можуть розраховувати на одноразову фінансову допомогу у двох випадках:

Причому в обох випадках потрібні будуть документи, що це підтверджують. Як доказ, підійдуть довідки з позначками дати перетину кордону цієї країни. Наприклад, можна буде подати паспорт або копію посвідки на проживання.

При цьому, навіть якщо українські біженці не підпадають ні під один із цих двох критеріїв, вони також можуть розраховувати на виплату такої допомоги. Але для цього їм знадобиться спочатку отримати дозвіл на проживання. Такій категорії біженців пропонують спочатку подати заявку про отримання фінансової допомоги, а потім нанести візит до Департаменту з питань населення та імміграції. У цьому Департаменті можна отримати посвідку на проживання.

Розмір одноразової фінансової допомоги українським біженцям становить 340 євро. На наші гроші це буде приблизно 13 650 гривень. Цю допомогу ділять навпіл і дають двома траншами. Спочатку виплачують половину суми, і потім, через півмісяця, віддають гроші, що залишилися.

Для того, щоб таку виплату призначили, потрібно звернутися до служби соціального захисту. Там запропонують заповнити спеціальну анкету. Як тільки анкета буде заповнена, біженцю одразу віддадуть першу половину належної суми.

До речі, Кіпр – доволі комфортна для проживання країна не лише за своїми кліматичними умовами, а й за рівнем цін. Тому 340 євро в цій країні є цілком прийнятною сумою для необхідних покупок.

Нашим співгромадянам також слід знати, що українським біженцям на Кіпрі автоматично продовжили дію тимчасового проживання в цій країні. Маючи статус біженця, вони можуть залишатися там до 4 березня 2024 року. При цьому повторної заяви щодо підтвердження такого статусу подавати не потрібно.

Нагадаємо, українським біженцям у Польщі з 1 квітня спростили процедуру видачі карти побуту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ