Будь-який користувач комп'ютера неминуче стикається із ситуацією, коли вдома зависає інтернет. При цьому, звичайно, бувають ситуації, коли виникають проблеми у провайдера або десь пошкоджений кабель. Однак у більшості випадків інтернет можна відновити за кілька секунд, причому зробити це може навіть дитина.
Найчастіше потрібно просто перезавантажити роутер, щоб він "підбадьорився" і знову почав роздавати інтернет.
Адже по суті роутер – це доволі складний пристрій, який схожий на комп'ютер. Його оперативна пам'ять також засмічується великою кількістю інформації. При цьому падає швидкість передачі даних, і періодично зовсім зникає інтернет-зв'язок. Цих прикрих збоїв можна позбутися шляхом перезавантаження роутера.
Як перезавантажити роутер?
Зробити це дуже просто. Найпростіший спосіб, доступний навіть пенсіонерам, які бояться ненароком зачепити "не ту" кнопку - висмикнути шнур роутера з розетки. При цьому потрібно почекати щонайменше 10 секунд і потім знову ввімкнути роутер. З "чистими мізками" він швидко відновить зв'язок із інтернетом.
Популярні зараз
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Можна також перезавантажити роутер, натиснувши кнопку живлення. Зазвичай вона знаходиться на задній панелі приладу поряд із портами, до яких підключаються кабелі.
Якщо у вас є "розумна" розетка, можна налаштувати перезавантаження роутера за розкладом. Наприклад, налаштувати його так, щоб увечері він вимикався, а вранці вмикався. Але тут є один аспект. Для того щоб "розумна" розетка могла застосувати свій "розум", вона повинна мати зв'язок з інтернетом через Wi-Fi. Однак, відключений роутер Wi-Fi не роздає. І тут виходить замкнене коло. Втім, вирватися з цього кола можна за допомогою заміни домашньої мережі на сигнал з мобільного пристрою.
Є ще один спосіб налаштування автоматичного перезавантаження роутера через панель адміністратора. Для цього необхідно набрати в адресному рядку вашого браузера 192.168.1.1 або 192.168.0.1. Потім слід ввести логін і пароль, які вказані у договорі з вашим оператором (у більшості випадків це admin/admin). Найчастіше ці дані є і на роутері. Потім в інтерфейсі "адмінки" потрібно знайти "Системні інструменти" та перейти на кнопку "Перезавантаження".
Та загалом, якщо не напружувати свою "оперативку" зайвою інформацією, то найзручніше зробити все вручну.
Нагадаємо, фахівці також дають пораду, як можна посилити сигнал Wi-Fi від роутера в домашніх умовах.