Частина пенсіонерів можуть отримати зменшені пенсії в цьому році: хто знаходиться в зоні ризику

Незважаючи на те, що уряд намагається хоч якось збільшувати виплати пенсіонерам, все ж трапляється, що у деяких громадян пенсія стає більшою, а меншою. Якщо пенсіонер влаштувався на роботу, то розмір його пенсії може стати меншим. Однак у більшості випадків знижується не розмір пенсії, а сама виплата, якщо пенсіонер є боржником, який проштрафився.

Частина пенсіонерів можуть отримати зменшені пенсії в цьому році: хто знаходиться в зоні ризику - today.ua

Раніше з пенсій у примусовому порядку списувалися лише аліменти. Тепер же, закон спростив списання грошей із пенсії за борги по невиплачених штрафах, по комуналці, за прострочені кредити і ще в деяких випадках.

Скільки грошей можуть стягнути з пенсіонера

Тут відразу доречно сказати, з якої виплати взагалі заборонено стягувати борги. Це стосується лише надбавки на догляд за інвалідом 1 групи. І все. Це - єдина виплата, з якої борги не стягуються. Із решти пенсійних і соціальних виплат борг можуть стягнути.

Єдина умова для початку списання грошей з пенсійної картки - судове рішення. Якщо таке є, судовий виконавець тут же розсилає запити по банках щодо рахунків боржника, і починається списання.

Згідно із законом відрахування з пенсії не можуть перевищувати 20%, тобто п'яту частину від суми виплати. Однак боржникам не варто поспішати переводити подих, адже в усіх законах є свої винятки. І іноді їхній перелік займає більше місця, ніж сам закон. Частина пенсіонерів можуть отримати зменшені пенсії в цьому році: хто знаходиться в зоні ризику

В окремих випадках сума стягнення може досягати 50%:

  • в разі стягнення аліментів;
  • при відшкодуванні збитків від розкрадання майна підприємств і організацій;
  • при відшкодуванні шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я;
  • при поверненні переплачених сум заробітної плати в передбачених законом випадках.

У деяких випадках може бути не одне, а два або кілька судових рішень щодо стягнення. Однак у будь-якому випадку сума стягнень не повинна перевищувати 50% від пенсії.

Куди звертатися пенсіонерові у випадку, якщо з його картки були списані гроші

Іноді людина може не знати, в чому причина списання. Або ж може губитися в здогадках, якщо вона заборгувала не за одним, а за декількома пунктами. З'ясувати, в чому причина списання пенсії з картки, можна у Пенсійному фонді.

Однак там попереджають, що у них можна домогтися вичерпної відповіді лише в тому випадку, якщо гроші списуються з ініціативи Пенсійного фонду. Наприклад, при переплаті пенсії.

Якщо ж гроші списуються за запитом судового виконавця, то він має сам сповістити пенсіонера, що з його картки буде списуватися частина виплат, і вказати причину, з якої це будуть робити. Однак не завжди судові виконавці це роблять, а також не завжди інформація від них доходить до боржника.

При цьому в Пенсійному фонді також не можуть дати відповідь щодо причини списань, тому що вони дійсно її не знають. Однак у Пенсійному фонді можна дізнатися, звідки отримано постанову виконавця. А вже далі, за контактами з виконавцем, вдасться дізнатися, за що з вас списують гроші.

Нагадаємо, вже цьогоріч в Україні мають намір запровадити накопичувальну пенсію. При цьому через відрахування частини грошей на накопичувальні фонди, збідніє і бюджет, і солідарний Пенсійний фонд.

ДЖЕРЕЛОminfin.com.ua
Наймодніший чубчик літа 2021, який доповнить будь-яку стрижку
Найзручнішим і універсальним варіантом чубчика під будь-яку зачіску стилісти влітку 2021 назвали прямий чубчик. Це класика, яка підійде практично під ...
Українцям назвали терміни нарахування субсидії на опалювальний сезон за новими критеріями
У травні уряд України ввів нові правила нарахування субсидій для громадян. Початок опалювального сезону, на який як правило призначають субсидію, стар...
Соломія Вітвіцька влаштувала ніжну фотосесію у полі з маками
Соломія Вітвіцька продовжує радувати шанувальників численними фотографіями, розповідаючи про те, як вона подорожує то за кордон, то по красивих місцях...
Найбільш слабовільні знаки Зодіаку, які не можуть сказати іншим “ні“
Всі ми хочемо подобатися оточуючим, однак, коли нам намагаються сісти на шию, відповідаємо різкою відмовою. Однак деякі люди, народжені під певними зн...
Долар стає ненадійним: українцям порадили, в якій валюті краще зберігати заощадження
Із середини минулого тижня курс долара в Україні трохи виріс, і долар зміцнився. Але фінансисти не вважають, що зростання курсу долара стало стійкою т...