Незважаючи на те, що уряд намагається хоч якось збільшувати виплати пенсіонерам, все ж трапляється, що у деяких громадян пенсія стає більшою, а меншою. Якщо пенсіонер влаштувався на роботу, то розмір його пенсії може стати меншим. Однак у більшості випадків знижується не розмір пенсії, а сама виплата, якщо пенсіонер є боржником, який проштрафився.
Раніше з пенсій у примусовому порядку списувалися лише аліменти. Тепер же, закон спростив списання грошей із пенсії за борги по невиплачених штрафах, по комуналці, за прострочені кредити і ще в деяких випадках.
Скільки грошей можуть стягнути з пенсіонера
Тут відразу доречно сказати, з якої виплати взагалі заборонено стягувати борги. Це стосується лише надбавки на догляд за інвалідом 1 групи. І все. Це - єдина виплата, з якої борги не стягуються. Із решти пенсійних і соціальних виплат борг можуть стягнути.
Єдина умова для початку списання грошей з пенсійної картки - судове рішення. Якщо таке є, судовий виконавець тут же розсилає запити по банках щодо рахунків боржника, і починається списання.
Популярні зараз
В Україні заборонять небажані дзвінки на мобільні телефони
Депутати ухвалили законопроєкт про безпеку в школах
Військовий аналітик помітив цікаву деталь у новому відео Путіна: “Не може поворухнути руками“
Згідно із законом відрахування з пенсії не можуть перевищувати 20%, тобто п'яту частину від суми виплати. Однак боржникам не варто поспішати переводити подих, адже в усіх законах є свої винятки. І іноді їхній перелік займає більше місця, ніж сам закон.
В окремих випадках сума стягнення може досягати 50%:
- в разі стягнення аліментів;
- при відшкодуванні збитків від розкрадання майна підприємств і організацій;
- при відшкодуванні шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я;
- при поверненні переплачених сум заробітної плати в передбачених законом випадках.
У деяких випадках може бути не одне, а два або кілька судових рішень щодо стягнення. Однак у будь-якому випадку сума стягнень не повинна перевищувати 50% від пенсії.
Куди звертатися пенсіонерові у випадку, якщо з його картки були списані гроші
Іноді людина може не знати, в чому причина списання. Або ж може губитися в здогадках, якщо вона заборгувала не за одним, а за декількома пунктами. З'ясувати, в чому причина списання пенсії з картки, можна у Пенсійному фонді.
Однак там попереджають, що у них можна домогтися вичерпної відповіді лише в тому випадку, якщо гроші списуються з ініціативи Пенсійного фонду. Наприклад, при переплаті пенсії.
Якщо ж гроші списуються за запитом судового виконавця, то він має сам сповістити пенсіонера, що з його картки буде списуватися частина виплат, і вказати причину, з якої це будуть робити. Однак не завжди судові виконавці це роблять, а також не завжди інформація від них доходить до боржника.
При цьому в Пенсійному фонді також не можуть дати відповідь щодо причини списань, тому що вони дійсно її не знають. Однак у Пенсійному фонді можна дізнатися, звідки отримано постанову виконавця. А вже далі, за контактами з виконавцем, вдасться дізнатися, за що з вас списують гроші.
Нагадаємо, вже цьогоріч в Україні мають намір запровадити накопичувальну пенсію. При цьому через відрахування частини грошей на накопичувальні фонди, збідніє і бюджет, і солідарний Пенсійний фонд.