Якщо немає світла: як безпечно користуватися газовим пальником

Через ракетні удари російських окупантів по об'єктах критичної інфраструктури в Україні проводять планові та аварійні відключення електроенергії. Тому українці стали вдома часто для приготування їжі використати туристичні газові пальники. У Мінінтеграції розповіли, як потрібно безпечно користуватися цими приладами.

Якщо немає світла: як безпечно користуватися газовим пальником - today.ua

Врахуйте, що потрібно купувати лише сертифіковані газові пальники та в офіційних магазинах. Так ви точно придбаєте якісний пристрій.

Перед початком експлуатації уважно прочитайте інструкцію. Пам'ятайте, що якщо пальник експлуатувати на власний розсуд, тобто не за інструкцією, це може призвести до пожежі. Крім того, дуже важливо перед тим, як увімкнути пальник, перевірити цілісність газового балона. Це можна зробити за допомогою мильного розчину. Побачили у розчині бульбашки? Значить, балон розгерметизований і його не можна використовувати.

Обов'язково користуйтеся газовим пальником лише там, де є вентиляція. За відсутності вентиляції у приміщенні накопичуються продукти горіння, що може бути дуже небезпечним.

Якщо немає світла: як безпечно користуватися газовим пальником

Балони з газом для пальника потрібно зберігати в таких місцях, де вони не будуть нагріватися, в закритих від сонячних променів приміщеннях. І в жодному разі не у ванній кімнаті. Приміщення має бути сухим.

Не можна встановлювати газовий пальник на поверхні електроплит або іншого обладнання, яке може нагрітися.

Якщо ж ви відчули запах газу, потрібно відразу провітрити приміщення і викликати газову службу. Категорично не можна вмикати світло та будь-які електроприлади, оскільки це може призвести до займання.

Раніше ми розповіли про те, як урятувати батарею смартфона від перегріву.