Експерт розповів, що буде з цінами на українське зерно

Наразі не можна прогнозувати, скільки коштуватиме зерно в Україні, яка бореться з російськими окупантами, але на світовому ринку українське зерно подорожчає. Такої думки дотримується голова компанії Barva Invest Юрій Гаврилюк.

Експерт розповів, що буде з цінами на українське зерно  - today.ua

За його словами, вартість зерна на українському ринку залежить від залишків цього сезону, яких багато. Крім того, ціна на зерно в нашій країні залежить від нового врожаю, який, швидше за все, буде досить великим.

Гаврилюк наголосив, що якщо українські аграрії у 2022 році, в умовах війни з Росією, зберуть зерна бодай 50% від урожаю 2021 року, то в цьому випадку Україна на своєму внутрішньому ринку не зможе його вжити. Тобто зерно потрібно експортувати.

Що ж до світових цін на зерно, то експерт прогнозує їхнє помітне зростання. Це станеться через збої в постачанні та зростання собівартості зернових культур.

Експерт розповів, що буде з цінами на українське зерно Нагадаємо, прем’єр-міністр Денис Шмигаль раніше заявив, що в Україні утворили стратегічний запас продовольства. Тож українцям запасів продуктів харчування вистачить на кілька років.

Раніше заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький розповів про запаси продуктів харчування в Україні.