Експерт пояснив, коли знизяться ціни на ранні овочі в Україні

Ціни на ранні овочі в Україні знижуватимуться зі збільшенням на ринку ґрунтової продукції. Таку заяву зробила експертка Українського клубу аграрного бізнесу Світлана Литвин.

Експерт пояснив, коли знизяться ціни на ранні овочі в Україні - today.ua

За її словами, зараз ранні помідори та огірки везуть в Україну із Туреччини через західний кордон, оскільки російські окупанти блокують українські морські порти. При цьому постачання турецьких овочів скоротилося через логістику, що призвело до підвищення цін.

Крім того, у продажу вже є українські овочі, вирощені у теплицях. Найбільше теплиць для овочів знаходиться у Херсонській, Запорізькій та Тернопільській областях.

Експерт пояснив, коли знизяться ціни на ранні овочі в Україні Литвин підкреслила, що хоча багато теплиць розташовані на території, яка тимчасово окупована російськими військами, це не призведе до дефіциту тепличних огірків. Чому? Одна з причин – понад 5,5 млн українців виїхали за кордон після початку повномасштабного вторгнення російських військ. Тобто споживачів поменшало.

Експертка зробила висновок, що ціни на ранні овочі в Україні знижуватимуться зі збільшенням на ринку ґрунтової продукції. Багато чого залежатиме від того, якою буде погода у травні.

Нагадаємо, раніше українцям розповіли, що буде із цінами на продукти харчування після війни.