Екс-міністр Рева розповів, чому в Україні не може бути пенсії “у спадок“

Автор: Марченко Любов

Екс-міністр соціальної політики Андрій Рева, який став знаменитим завдяки його висловлюванню, що українці занадто багато їдять, висловився щодо пенсійних ініціатив нинішнього Кабміну. Зокрема, він покритикував главу Мінсоцполітики Марину Лазебну за висловлену нею ідею передавати пенсію у спадок. Пенсія "у спадок" в українських реаліях - це утопія, вважає Рева.

Екс-міністр Рева розповів, чому в Україні не може бути пенсії “у спадок“ - today.ua

Своїми міркуваннями колишній чиновник поділився в ефірі одного з українських телеканалів. Він вважає, що це нездійсненно ні при існуючій нині пенсійній системі, ні навіть, якщо буде запроваджена накопичувальна система.

При солідарній системі Пенсійний фонд наповнюється працюючими людьми. За рахунок цього вдається так-сяк утримувати літніх співгромадян непрацездатного віку. Коли нинішні молоді українці зістаряться і також стануть пенсіонерами, їх так само будуть утримувати їхні діти і внуки, відраховуючи внески від своїх зарплат до Пенсійного фонду. Таким чином вдається створити спадкоємність і безперервність надходжень до Пенсійного фонду. Однак гроші в ньому знеособлені. Вони не належать тому, хто відраховував у нього внески. Тут платять всі для всіх.

Що ж стосується накопичувальної пенсії, яку нинішній уряд має намір запроваджувати в Україні, то вся суть реформи зводиться до того, що з існуючого солідарного Пенсійного фонду заберуть частину внесків для накопичувальної пенсії. Через це солідарний Пенсійний фонд ще більше збідніє, а накопичувальні рахунки "з'їсть" інфляція, говорить Рева. Екс-міністр Рева розповів, чому в Україні не може бути пенсії “у спадок“

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

"А через 35 років ..." ми вам дозволимо успадкувати ". Що ви дозволите успадкувати? Якщо взяти період з 2000 по 2020 рік, результати роботи всіх накопичувальних недержавних фондів, ви побачите, що якщо, умовно, 2000 року ви поклали 1000 грн, то сьогодні будете мати замість цієї тисячі 300-400 грн ", - підрахував екс-чиновник.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тобто, фактично навіть самому власникові накопичувальної пенсії залишаться жалюгідні крихти від колись виплачених ним грошей, а передати пенсію "у спадок" взагалі буде неможливо.

Нагадаємо, в Україні одній категорії населення хочуть підвищити пенсії позачергово. Йдеться про "чорнобильців" - ліквідаторів катастрофи на ЧАЕС, а також людей, які визнані потерпілими від цієї аварії.