Today.ua

Екс-міністр Рева розповів, чому не вірить у накопичувальну пенсію

Накопичувальна пенсія в тому вигляді, в якому її нав'язує українцям нинішня влада, не викликає довіри у колишнього міністра соцполітики Андрія Реви. Чому він не довіряє обіцянкам своїх наступників із Мінсоцполітики, колишній чиновник розповів в ефірі телеканалу "Україна 24".

Андрій Рева каже, що, він, як і будь-яка людина, замислюється про своє забезпечення в старості. У нього є деякі накопичення. Однак Рева не квапитьтся вкладати ці гроші в який-небудь із приватних пенсійних фондів. Незважаючи на те, що всі вони обіцяють зберегти і примножити накопичення громадян.

"Я про пенсію турбуюся, але всі свої накопичення тримаю вдома, вони прописані у мене в декларації", - зізнався Рева.

Екс-міністр назвав причини, чому він не довіряє накопичувальним фондам і не вірить в накопичувальну пенсію

Перша причина. Старші люди добре пам'ятають, а можливо деякі і самі стали жертвами гігантської афери, прокрученої із заощадженнями в Ощадбанку СРСР. Мільйони людей там зберігали свої заощадження, і все це пропало відразу. Вийшло, що люди багато років накопичували гроші, в усьому собі відмовляючи, і після цього все пропало.

Друга причина. В НБУ, який має найбільший корпоративний фонд серед 63-х недержавних пенсійних фондів, безслідно зникли 900 мільйонів гривень. Що вже тут говорити про дрібніші і менш відомі установи.

"У НБУ, який за новим законом може бути держрегулятором, безслідно зникло 900 млн грн. У самих співробітників Нацбанку", - зауважив Рева.

Третя причина. Навіть якщо ніхто не вкраде ваші заощадження, і вони благополучно долежать до вашої старості, все одно їх "з'їсть" інфляція, вважає Андрій Рева.

"Якби ми з вами на 20 років назад повернулися, і у нас була б 1 тис. Грн, і ви б стояли перед необхідністю відкласти їх на майбутнє, у вас було б два шляхи. Перший - перевести їх в долари за курсом 5 грн за долар в 200 доларів і покласти їх під подушку. Або віддати в недержавний пенсійний фонд. Якщо б ви сьогодні дістали 200 доларів, перевели в гривні, отримали б на руки 5600 грн ", - говорить колишній чиновник.

Але якби ця сума усі 20 років зберігалася в гривнях, то за 20 років інфляція перетворила би цю повноцінну тисячу зразка 2001 року у 381 гривню (якщо виходити з її купівельної спроможності).

"Я не раджу людям слухати аферистів, які закликають їх вкладати в недержавні пенсійні фонди", - підсумував колишній міністр, який знає, про що говорить.

Але як бути при цьому простим українцям, яким не залишають вибору - відраховувати гроші на накопичувальну пенсію чи ні? Людей хочуть насильно змусити сплачувати свої кровно зароблені в ці фонди. Адже Мінсоцполітики має намір вже найближчим часом зробити відрахування в накопичувальну пенсію обов'язковими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ