Економічний паспорт українця: Зеленський обіцяє відкрити грошові рахунки для всіх українських дітей

Автор: Марченко Любов

Президент Володимир Зеленський обіцяє відкрити окремі депозитні рахунки в банках для всіх українських дітей. На цих рахунках держава буде акумулювати гроші до вступу кожного юного українця в повноліття (до 18 років). Це буде так званий економічний паспорт українця.

Економічний паспорт українця: Зеленський обіцяє відкрити грошові рахунки для всіх українських дітей - today.ua

Про ідею створення економічного паспорта українця гарант розповів у своєму відеозверненні, яке опубліковано на сайті Офісу президента України. У ньому, зокрема, Володимир Зеленський повідомив, що РНБО були введені персональні економічні санкції щодо керівників 19 компаній, які займаються розробкою надр України. На думку правоохоронців, каже президент, власники цих компаній отримали ліцензії на розробку надр за заниженими цінами, через що держава недоотримала мільйони гривень.

Водночас  Зеленський нагадав, що за Конституцією земля та її надра є загальнонародною власністю. Саме цю власність президент хоче використовувати для реалізації своєї передвиборної ідеї створення економічного паспорта українця.

У чому суть економічного паспорта

Для кожної дитини, народженої в Україні, відкриють у банку депозитний рахунок, на який будуть надходити гроші від видобутку корисних копалин, що ведеться в Україні. Після досягнення 18-річчя, власник рахунку зможе використовувати ці накопичені кошти для здобуття вищої освіти в Україні, поділився Зеленський своєю ідеєю.

Популярні зараз

В Україні запровадять реєстр громадян, що активно здійснюють перекази коштів між картками: які будуть наслідки

Зеленський розповів, про що мовчав більше двох років: втрати України у війні могли бути значно меншими

ТОП-5 кросоверів до $10,000 з найбільш надійними двигунами

У Міноборони назвали топ-10 вакансій у ЗСУ: високі зарплати пропонують не лише на фронті

Він, правда, не сказав, як бути з тими, хто не захоче отримувати вищу освіту, або захоче вчитися за кордоном. Чи зможуть вони забрати гроші зі свого рахунку, щоби скористатися ними.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Втім, таких деталей напевно ще не знає і сам президент. Він повідомив, що найближчим часом буде розроблений механізм втілення цієї ідеї. Тоді-то й стане відомо, яким буде механізм надходження грошей, і яка його реалізація.

Нагадаємо, Зеленський також анонсував реалізацію проекту відродження сільських територій "Нове село". У селах планують створити сучасну інфраструктуру, побудувати культурні центри, створити умови для занять спортом та якісного відпочинку. Ідея, звичайно, хороша. Тільки до неї би ще обіцяні робочі місця із гарною зарплатою, аби було на що втілювати всі грандіозні проекти влади.