ФОПи, які переросли масштаби малого бізнесу, платитимуть податки на загальних підставах. На "єдиному податку" залишаться лише ті, хто дійсно потрапляє під визначення малого бізнесу. Відокремити дрібний бізнес від середнього і крупного допоможе повсюдне впровадження реєстраторів розрахункових операцій (РРО або касових апаратів).
Про це розповів у великому інтерв'ю виданню obozrevatel глава парламентського комітету з питань фінансів, податкової ы митної політики Данило Гетманцев.
Поки, у поточному році, ФОПів не чіпатимуть. Влада дасть їм оговтатися і відновитися після втрат, яких вони зазнали через пандемію коронавірусу. Однак уже з наступного року РРО стануть необхідним і неминучим атрибутом будь-якого бізнесмена. Настала пора чітко відокремити середній бізнес від малого і змусити бізнесменів платити податки, еквівалентні їхнім доходам.
"Я думаю, нам треба відокремити малий бізнес від середнього і великого. Це те, що ми повинні зробити зараз. Є види діяльності, які не можуть бути малим бізнесом", - говорить Данило Гетманцев.
Популярні зараз
Зеленський зробив заяву про втрати ЗСУ у війні з Росією
Українців, які отримають “1000 грн Зеленського“ за кордоном, змусять повернути гроші
Зеленський готовий запросити Росію на другий Саміт миру
Десятки тисяч українських домогосподарств отримають грошову допомогу від ЄС
При цьому малий бізнес працюватиме на "єдиному податку". А от середній або навіть великий, які ховаються під маскою малого, платитимуть податки на загальних підставах, як більшість громадян України.
"Активісти, які нібито відстоюють інтереси" ФОПів ", самі кажуть, що борються за права малого та середнього бізнесу. Але" єдиний податок "взагалі не повинен стосуватися середнього бізнесу", - цитує Гетманцева видання.
Всі прекрасно розуміють, чому ФОПи так противляться установці касових апаратів. Вони не хочуть "світити" свої реальні доходи, аби залишатися на спрощеній системі оподаткування. Ось і виходить, що бізнесмен з мільйонними оборотами платить в казну менше грошей, ніж учитель з його копійчаною зарплатою. Настав час відновити справедливу систему оподаткування, вважає депутат-"слуга".
Ярлик представника малого бізнесу давно став зручною ширмою для мінімізаторів, які хочуть заробляти в Україні великі гроші, при цьому фактично не маючи перед нею ніяких податкових зобов'язань, вважає Гетманцев.
"Давайте визнаємо, зараз - це найпоширеніший інструмент ухилення від сплати податків. Тут і доводити нічого: замовивши товар в інтернеті або якщо пройтися вулицями наших міст, будь-хто може в цьому переконатися", - говорить глава парламентського комітету.
Нагадаємо, ФОПи почали протестувати в Києві ще на початку грудня минулого року. З тих пір податковий майдан то затухає, то перманентно активізується. Влада багато в чому пішла на поступки підприємцям. Зокрема, окремим категоріям були надані податкові канікули. Однак ФОПи не вгамовуються, висуваючи усе нові вимоги.