Вартість землі в Україні вже незабаром може знизитися на двох третинах території нашої країни. Причому в цьому не буде замішана ані політика, ані економіка. Ціна землі знизиться через кліматичні зміни, які загрожують перетворити більшу частину території нашої країни в зону ризикованого землеробства.
А там, де ризик - там не може бути високої і стабільної ціни. Вже цілком очевидно, що клімат на планеті змінюється, і Україна, на жаль - не виняток у цьому глобальному процесі. Причому наша територія знаходиться в зоні, де ці зміни відбуваються навіть швидше, ніж у багатьох інших регіонах планети.
Про це заявив глава Мінагрополітики Роман Лещенко під час Національного діалогу з продовольчих систем.
За останні 10 років середньорічна температура в Україні зросла на 1 градус. Це дуже велика зміна температурного режиму і дуже стрімка. Вже зараз очевидно, що через щорічні природні катаклізми деякі регіони України стають усе менш пристосованими для землеробства.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Ми вважаємо, що нам потрібно переходити на більш економні засоби обробки з точки зору технологій. Збільшити частку органічної продукції. Дуже суттєвою є реалізація політики зрошення і меліорації, стратегія якої була закладена урядом ще в 2019 році", - говорить Роман Лещенко.
Зоною ризикованого землеробства можуть стати дві третини території України. Уже сьогодні зони стійкого землеробства зрушили на північ на сотні кілометрів. Тому формування нових підходів в агрополітиці не просто назріло, а не терпить зволікань.
Уже сьогодні зона української житниці перемістилася з південних областей в центр, на північ і на захід України. Відповідно, чим далі буде землеробство просуватися на північ, тим більше буде знижуватися вартість землі, яка залишатиметься на півдні, в зоні ризикованого землеробства.
На думку фахівців, вже незабаром в такій зоні можуть опинитися дві третини українських земель. Загальмувати цей процес (надати йому зворотнього ходу вже не вдасться) зможе лише грамотне землеробство в поєднанні зі зниженням загальної собівартості сільгоспвиробництва.
Нагадаємо, незважаючи на відкриття ринку землі в Україні, ажіотажу на ньому не спостерігається. Одна з причин штилю - підвищення орендної плати за землю. Зараз власникам паїв стало вигідніше здавати їх в оренду, аніж продавати.