В Україні знижуються ціни на продукти: на скільки подешевшали крупи, овочі та цукор

В Україні стали знижуватися ціни на продукти. Так, статистика фіксує зниження цін по багатьох категоріях критичних продуктів, які становлять основу раціону українців. Зокрема, у порівнянні з попереднім місяцем, в торговій мережі подешевшали крупи, овочі і цукор.

В Україні знижуються ціни на продукти: на скільки подешевшали крупи, овочі та цукор  - today.ua

Таку втішну новину опублікувала прес-служба Мінагрополітики.

В інформації, зокрема, йдеться про те, що в порівнянні з попереднім місяцем стали дешевше овочі, які входять у так званий борщовий набір.

На цю овочеву групу фіксується таке зниження цін:

  • картопля - на 7%;
  • капуста - на 12%,
  • цибуля - на 16%;
  • буряк - на 24;
  • морква - 25%.

Крім того, стали трохи дешевше огірки і зелений перець. В Україні знижуються ціни на продукти: на скільки подешевшали крупи, овочі та цукор Знизилися також ціна на продукти, що відносяться до зернової групи. Так, ціни на крупи стали менше на 1,3%. На 3% подешевшав цукор.

При цьому вартість соняшникової олії не змінилася (добре хоч не виросла знову, - авт.). Експерти аграрного ринку говорять, що чекати зниження цін на соняшникову олію українцям не варто. Вони знаходяться у прямій залежності від цін на світовому ринку, а там цей продукт не дешевшає.

В нинішньому році були непогані види на урожай соняшнику. Проте, як з'ясувалося, через несприятливі погодні умови значна частина врожаю соняшнику зіпсована шкідниками і хворобами. Через це знову прогнозам на хороший урожай не судилося збутися. А отже, вартість цього продукту знижуватися не буде.

"Ціна на українському ринку для споживачів залишиться незмінною. Якщо і буде зниження ціни, то несуттєве - 3-5%, навряд чи більше. Найближчі два-три тижні дадуть більше інформації, щоб зрозуміти, яка ціна на масло буде у нас в найближчі місяці ", - заявила експерт Українського клубу аграрного бізнесу Світлана Литвин в ефірі телеканалу" Україна 24 ".

Трохи зросли за місяць ціни на продукти тваринницької галузі, зокрема - на молоко і м'ясо. Так, молоко і куряче м'ясо подорожчали на 3%. Яловичина подорожчала на 6%, а свинина стала дорожче на 7%.

Нагадаємо, українців також попередили, що будуть рости ціни на каву. Це пов'язано з неврожаєм на кавових плантаціях основних світових постачальників цього продукту.

ДЖЕРЕЛОminagro.gov.ua