Достроковий вихід на пенсію у воєнний час: хто та на яких підставах має на нього право

Деякі українці отримали право вийти на заслужений відпочинок раніше визначеного терміну. Проте достроковий вихід на пенсію можливий лише за дотримання певних умов.

Достроковий вихід на пенсію у воєнний час: хто та на яких підставах має на нього право - today.ua

Ці умови викладено у законі "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства", який було ухвалено в лютому поточного року.

Відповідно до цих змін, вийти на пенсію раніше визначеного терміну українці можуть за таких обставин:

  • На момент виходу на пенсію людині має залишатися не більше півтора року до її законного пенсійного віку. Для більшості українців пенсійний вік настає у 60 років. Отже, достроковий вихід на пенсію можливий для більшості не раніше 58 років та 6 місяців.
  • На момент виходу на пенсію у працівника має бути накопичений необхідний страховий стаж: для жінок – не менше 30 років, для чоловіків – не менше 35 років.

Достроковий вихід на пенсію у воєнний час: хто та на яких підставах має на нього право

  • З працівником було розірвано трудову угоду зв'язку з ліквідацією або реорганізацією підприємства, скороченням штатів, банкрутством підприємства або зміною профілю його роботи. При цьому мається на увазі, що для майбутнього пенсіонера в адміністрації підприємства не знайшлося посади, яка б йому підійшла.
  • Працівник, якого скоротили, має зареєструватись у державній службі зайнятості. І якщо там не знайшлося для нього підходящої роботи, то його можуть зрештою відправити на пенсію.

Таким чином, достроковий вихід на пенсію можливий лише за дотримання всіх цих умов. Отже говорити про те, що в Україні у воєнний час може утворитися великий пласт "пенсіонерів-достроковиків", було би перебільшенням. Але все ж таки потрапити на пенсію раніше визначеного терміну цілком реально.

Нагадаємо, деяким пенсіонерам пригрозили скороченням виплат або взагалі скасуванням пенсії. Такі заходи можуть зачепити громадян, які продовжують працювати на заслуженому відпочинку.