Завдяки підвищенню облікової ставки НБУ до 25% можна сподіватися, що курс долара в Україні не буде так лихоманити, як у другій половині травня. При цьому гривня, якщо і не зміцниться, то принаймні, не швидко падатиме.
До такого прогнозу схиляються фінансові експерти.
Після того, як долар у другій половині травня злетів до 38 гривень, і багато хто заговорив про реальність курсу в 40 гривень, "американець" так само стрімко і подешевшав. Зараз його вартість коливається між 35,5 та 35,85 гривні.
Нинішнє зміцнення гривні є цілком обґрунтованим, вважає колишній міністр економіки України Богдан Данилишин. За підсумками квітня платіжний баланс України становив 1,1 млрд доларів профіциту. Іншими словами, з нашої країни вивезли на експорт набагато більше товарів, ніж ввезли до неї імпортних.
При цьому економічний експерт Тарас Козак переконаний, що на гривню має сприятливо вплинути підвищення облікової ставки НБУ. Завдяки її підвищенню до 25% зросте прибуток від депозитів та цінних паперів, що призведе до скорочення гривневої маси. Отже, вже не долар, а гривня буде у дефіциті.
Зрештою можливі два варіанти: або гривня зможе трохи зміцнитися, або, в гіршому випадку, вона все-таки дешевшатиме. Однак це здешевлення буде не стрімким, а плавним.
Нагадаємо, раніше, до підвищення облікової ставки, експерти вважали, що курс долара в червні буде схильний до сильних коливань.