Завдяки підвищенню облікової ставки НБУ до 25% можна сподіватися, що курс долара в Україні не буде так лихоманити, як у другій половині травня. При цьому гривня, якщо і не зміцниться, то принаймні, не швидко падатиме.
До такого прогнозу схиляються фінансові експерти.
Після того, як долар у другій половині травня злетів до 38 гривень, і багато хто заговорив про реальність курсу в 40 гривень, "американець" так само стрімко і подешевшав. Зараз його вартість коливається між 35,5 та 35,85 гривні.
Нинішнє зміцнення гривні є цілком обґрунтованим, вважає колишній міністр економіки України Богдан Данилишин. За підсумками квітня платіжний баланс України становив 1,1 млрд доларів профіциту. Іншими словами, з нашої країни вивезли на експорт набагато більше товарів, ніж ввезли до неї імпортних. До того ж у квітні заробітчани переслали в Україну близько 1 млрд доларів. Крім того, скоротилися доходи іноземців в Україні. Через це вони перестали обмінювати гривні на долари, що також знизило попит на американську валюту. Все це цілком закономірно призвело до зниження курсу долара і зміцнення гривні.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
При цьому економічний експерт Тарас Козак переконаний, що на гривню має сприятливо вплинути підвищення облікової ставки НБУ. Завдяки її підвищенню до 25% зросте прибуток від депозитів та цінних паперів, що призведе до скорочення гривневої маси. Отже, вже не долар, а гривня буде у дефіциті.
Зрештою можливі два варіанти: або гривня зможе трохи зміцнитися, або, в гіршому випадку, вона все-таки дешевшатиме. Однак це здешевлення буде не стрімким, а плавним.
Нагадаємо, раніше, до підвищення облікової ставки, експерти вважали, що курс долара в червні буде схильний до сильних коливань.