Дорога Ангела: став відомий розмір пенсії, яку отримає канцлер Німеччини Меркель

Став відомий розмір пенсії, яку отримає від держави канцлер Німеччини Ангела Меркель після своєї відставки. Її пенсія, згідно з розрахунками Німецької асоціації платників податків, становитиме близько 15 тисяч євро.

Дорога Ангела: став відомий розмір пенсії, яку отримає канцлер Німеччини Меркель - today.ua

Ангела Меркель, яка очолює уряд ФРН майже 16 років, незабаром піде у відставку. Це станеться відразу після виборів, які мають відбутися в Німеччині вже у вересні. 67-річна канцлер відмовилася балотуватися ще на один термін і заявила про свій вихід на заслужений відпочинок.

Пенсія відставної канцлерки становитиме близько 15 тисяч євро. Крім пенсійних виплат, їй, як і іншим колишнім вищим посадовим особам держави, після відставки припадає свій офіс і невеликий штат співробітників у ньому.

Зокрема, Ангела Меркель буде отримувати від держави кошти на утримання офіс-менеджера, двох асистентів, секретаря та особистого водія. Дорога Ангела: став відомий розмір пенсії, яку отримає канцлер Німеччини Меркель Слід сказати, що пенсія у 15 тисяч євро, навіть за німецькими мірками, дуже висока. У Німеччині середня пенсія держслужбовців становить 2 320 євро. А середні пенсійні виплати німців, які не працювали на державній службі, вдвічі нижчі. Причому там спостерігається дуже великий контраст між середньою пенсією чоловіків і жінок. Так, у чоловіків вона становить 1 169 євро, а у жінок лише - 700 євро. (Втім, нам би, українцям, їхнє "лише", - авт.)

Високу пенсію Ангелі Меркель забезпечив її багаторічний стаж роботи в Бундестазі. Вона отримала право на максимальну пенсію для державного службовця, яка становить 65% від зарплати. Через це і вийшла така, дуже пристойна, навіть для Німеччини, пенсія.

До речі, вже незабаром, 22 серпня, Ангела Меркель приїде з візитом в Україну. А перед цим вона навідається в Москву. Очевидно під кінець своєї останньої каденції на посту канцлера вона спробує врегулювати питання транзиту газу через Україну і ще раз висловить свою позицію щодо Донбасу.

Нагадаємо, в Україні пенсії набагато скромніші, ніж у Німеччині. Хоча і в нас є категорії громадян, для яких держава не скупиться на довічне утримання. Зокрема, до такої категорії відносяться відставні судді, середня пенсія яких могла би стати предметом мрій для середньостатистичного німця, адже вона становить 2 635 євро.

ДЖЕРЕЛОvesti.ua