Додаткова відпустка: українцям нагадали, хто може претендувати на тривалий відпочинок

Відповідно до закону, всі працюючі громадяни України мають право на відпустку, тривалість якої не може бути меншою за 24 календарні дні. Однак людям певних професій, а також тим, що працюють на шкідливих виробництвах і на виробництвах з підвищеним ризиком, до основної, 24-денної, відпустки належать ще й додаткові дні. Вони мають право на додаткову відпустку.

Додаткова відпустка: українцям нагадали, хто може претендувати на тривалий відпочинок - today.ua

Хто може претендувати на додаткову відпустку

Додаткові дні до відпустки належать відповідно до закону виробничому персоналу вугільної, сланцевої, металургійної та електроенергетичної промисловості. Крім того, право на довшу відпустку мають люди, зайняті на гірничих роботах, на роботах на поверхні шахт, розрізів, кар'єрів і рудників, на будівельно-монтажних роботах у шахтному будівництві, на транспортуванні та збагаченні корисних копалин. Для них закон передбачає 24 календарні дні основної відпустки із додаванням днів за роки, відпрацьовані на цих виробництвах. За кожні два відпрацьовані роки додають 2 дні. Однак загальна тривалість відпустки не повинна перевищувати 28 днів. Тобто, після чотирьох років, відпрацьованих на такому виробництві, відпустку вже далі збільшувати не будуть.

Працівникам, які зайняті на підземних гірничих роботах та в розрізах, кар'єрах і рудниках глибиною 150 метрів і нижче, надають щорічну 28-денну відпустку - незалежно від того, скільки вони там пропрацювали.

А ось тим, хто трудиться в розрізах, кар'єрах і рудниках глибиною до 150 метрів, дають на відпочинок обов'язкові 24 дня. Але при цьому, якщо вони відпрацювали на цьому підприємстві 2 роки або більше, то тривалість відпустки збільшують на 4 дні. Додаткова відпустка: українцям нагадали, хто може претендувати на тривалий відпочинок Громадянам, які працюють в лісовому господарстві та лісової промисловості, працівникам національних парків і державних заповідників, до складу яких входять лісові площі, а також працівникам лісництв та лісомисливських господарств надають 28 календарних днів відпустки.

Ще більш тривала відпустка належить воєнізованому особовому складу гірничорятувальних частин: їм дають на відпочинок 30 календарних днів. При цьому невоєнізованим працівникам гірничорятувальних частин дають 24 дні і далі до цієї відпуски додають по 2 дні за кожні два відпрацьовані роки. Однак для них відпустка не може бути довшою за 28 днів.

Пощастило з відпусткою керівникам навчальних закладів, навчальних частин, а також педагогічним, науково-педагогічним та науковим працівникам. Їм держава дозволяє відпочивати до 56 календарних днів.

Людям, які мають інвалідність I і II груп, також надається щорічна основна відпустка тривалістю 30 календарних днів, а людям з інвалідністю III групи - 26 календарних днів.

Належать додаткові дні відпочинку також неповнолітнім працюючим громадянам. Трудівникам, яким ще немає 18, надають відпустку тривалістю в 31 календарний день.

А ось сезонним працівникам, а також тим, хто трудився тимчасово, відпустку нараховують пропорційно відпрацьованому часу.

Нагадаємо, в Україні зменшать розмір лікарняних. Для того, щоб отримувати виплати за лікарняними в розмірі 100% від заробітної плати, потрібно буде мати понад 20 років страхового стажу, а не більше 8, як зараз.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua
Наймодніший чубчик літа 2021, який доповнить будь-яку стрижку
Найзручнішим і універсальним варіантом чубчика під будь-яку зачіску стилісти влітку 2021 назвали прямий чубчик. Це класика, яка підійде практично під ...
Українцям назвали терміни нарахування субсидії на опалювальний сезон за новими критеріями
У травні уряд України ввів нові правила нарахування субсидій для громадян. Початок опалювального сезону, на який як правило призначають субсидію, стар...
Соломія Вітвіцька влаштувала ніжну фотосесію у полі з маками
Соломія Вітвіцька продовжує радувати шанувальників численними фотографіями, розповідаючи про те, як вона подорожує то за кордон, то по красивих місцях...
Найбільш слабовільні знаки Зодіаку, які не можуть сказати іншим “ні“
Всі ми хочемо подобатися оточуючим, однак, коли нам намагаються сісти на шию, відповідаємо різкою відмовою. Однак деякі люди, народжені під певними зн...
Долар стає ненадійним: українцям порадили, в якій валюті краще зберігати заощадження
Із середини минулого тижня курс долара в Україні трохи виріс, і долар зміцнився. Але фінансисти не вважають, що зростання курсу долара стало стійкою т...