Доплата до пенсії: стало відомо, кому належить щомісячна надбавка 500 гривень

Автор: Марченко Любов

Деяким пенсіонерам належить доплата до пенсії. Щомісячна надбавка 500 гривень сплачується громадянам, яким уже виповнилося 80 років. При цьому право на таку доплату мають не всі "вікові" пенсіонери.

Доплата до пенсії: стало відомо, кому належить щомісячна надбавка 500 гривень - today.ua

Таке роз'яснення надали у Пенсійному фонді України у відповідь на запит від доньки пенсіонера.

Жінка пише, що її батькові 18 травня виповнилося 80 років. Дочка цікавиться, чи тепер її батько отримуватиме щомісячну надбавку у розмірі 500 гривень, як це належить згідно із законом.

У ПФУ відповіли, що справді з 1 березня 2021 року громадяни, яким виповнилося 80 років, мають право на щомісячну доплату до пенсії. І що розмір цієї доплати становить 500 гривень.

Популярні зараз

Німеччина відмовилася надавали винищувачі F-16 Україні: названо причину

Зеленський зробив заяву щодо “справедливого завершення“ війни з Росією

Названо найбільш надійний автомобіль Toyota у Європі

Генштаб ЗСУ відреагував на скандал із “обманом у рекрутингу“: офіційне роз'яснення

Але при цьому є ще одна умова, не лише вікова. Така доплата припадає лише тим пенсіонерам, у яких розмір щомісячних виплат не перевищує розміру середньої зарплати, за якою нараховують пенсію. Доплата до пенсії: стало відомо, кому належить щомісячна надбавка 500 гривень

"Громадянам, яким виповнилося 80 і більше років, у яких щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок не досягає розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2020 рік (10340,35 грн ), надано щомісячну компенсаційну виплату у розмірі до 500 гривень", - йдеться у відповіді ПФУ.

Тобто, якщо розмір пенсії нижчий за розмір середньої зарплати по Україні (а він нижчий у переважної більшості громадян), то пенсіонеру належить таке вікове збільшення.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Є ще одна умова – для надто низьких пенсій. Якщо навіть із цим збільшенням 500 гривень розмір виплати не досягає 2600 гривень, то таким громадянам підтягують пенсію до цієї величини, доплачуючи суму грошей, якій не вистачає, щоби пенсія була 2600. Проте на таке підтягування пенсії можуть розраховувати не всі, а лише ті громадяни , які мають необхідний мінімум страхового стажу: 25 років - чоловіки та 20 – жінки.

Нагадаємо, деяким пенсіонерам продовжують виплачувати не індексовану пенсію, незважаючи на те, що індексація ъм була передбачена ще в березні нинішнього року.