Долар зросте до 45 гривень протягом декількох тижнів

Курс долара вже за тиждень-другий може зрости до 45 гривень. Навіть якщо Україна отримає макрофінансову допомогу з-за кордону, це не зможе стримати зростання курсу валют. За час війни гривня надто втратила в ціні, і долар неминуче зростатиме.

Долар зросте до 45 гривень протягом декількох тижнів - today.ua

Такий прогноз надає керівник відділу аналітики ГК Forex Club Андрій Шевчишин.

За словами Шевчишина, найближчого тижня, а можливо й довше, до скасування фіксованого курсу долара, американська валюта торгуватиметься за звичною ціною – за 35-36 гривень. Однак, як тільки НБУ скасує фіксований курс, курс долара негайно попливе вгору. Навіть, якщо закордон нам допоможе великою сумою грошей.

"Діючі обмеження - доволі жорсткі, тому, поки їх скасування не озвучується, істотних змін, принаймні на найближчий тиждень, не варто очікувати", - говорить Шевчишин.

Він також зазначив, що тиждень тому Євросоюз затвердив для України велику фінансову допомогу у розмірі 9 мільярдів євро. Ця сума становить майже двомісячну потребу України у дотації. Нагадаємо, що через величезні військові витрати та скорочення бюджетних надходжень український бюджет щомісяця потребує 5-мільярдної дотації ззовні. Причому ця сума – у доларах.

Долар зросте до 45 гривень протягом декількох тижнів Коли ці гроші надійдуть в Україну, НБУ може зважитись на скасування фіксованого курсу. Однак навіть такий великий приплив іноземної валюти не зможе стримати зростання курсу долара. Нацбанк надрукував надто багато нових грошей, аби хоч якось наповнювати бюджет. І, природно, через це гривня дуже втратила в ціні. Шевчишин не виключає, що після надходження грошей із ЄС Нацбанк може підвищити фіксований курс на кілька гривень – так би мовити "із запасом".

"Фінансова допомога не вплине на зростання курсу на готівковому та чорному ринках. Девальваційні очікування залишаються доволі високими, імпортери закладають курс вище за той, який є зараз. Тим більше існує внутрішній дефіцит валюти. До того курсу, який закладають імпортери, і буде прагнути ринок після скасування обмежень. І це не 35 грн/$", - сказав експерт.

На думку аналітика, курс долара може зрости й до 45 гривень. Звичайно, обіцяна фінансова допомога допоможе утримати гривню від катастрофічного сповзання вниз, проте зниження її ціни до однієї 45-ї долара, на жаль, цілком реальне.

Нагадаємо, стало відомо, з якого курсу долара розпочався другий місяць літа.

ДЖЕРЕЛОubr.ua