Today.ua

Долар по 40 гривень може стати вже найближчого тижня: українцям пояснили, чому це неминуче

Вже найближчим часом українці можуть побачити долар за 40 гривень. Для такого курсу валют є всі передумови. Стримати зростання курсу долара неможливо, воно невідворотне. Питання в тому – чи зросте він у ціні стрімко, чи підніматиметься поступово.

Такий прогноз від аналітика Олексія Козирєва публікує портал Minfin.

Якщо не брати до уваги зовнішні чинники, є також цілий ряд внутрішніх причин, які дуже впливають на курс долара в Україні, каже аналітик.

Зокрема, на зміну курсу долара впливають такі внутрішні причини:

Із зовнішніх причин найбільший вплив на валютний ринок здійснює можливе підвищення процентної ставки Федеральною резервною системою США. Якщо ФРС наприкінці липня вирішить підняти ставку вище, це надасть долару ще більшої привабливості і, таким чином, спричинить перетікання коштів з національних валют в американську. Отже, обвалить курси національних валют, включаючи і гривню.

Усі ці фактори призведуть до зростання курсу долара

Тому долар по 40 гривень – не страшний сон, а реальність, яку треба прийняти. Все залежить від того, коли Нацбанк наважиться відпустити курс долара. Якщо він зробить це вже найближчим часом, і при цьому розпочнеться активне експортне постачання зерна морським шляхом, то курс долара може стрімко зрости до 40 гривень. Однак таким він залишатиметься недовго. Під впливом припливу експортних доларів він почне знижуватися та встановиться десь на позначці 36-38 гривень.

Якщо ж НБУ й надалі триматиме долар "на прив'язі", це не врятує гривню від девальвації. Просто вона може бути плавнішою, проте Нацбанк все одно буде змушений розпродавати свої валютні резерви, аби хоч якось згладити наслідки доларового дефіциту на валютному ринку. А товар, який не виходить із дефіциту, дешевим бути не може.

Нагадаємо, експерти прогнозують подальше зниження курсу євро щодо долара. У цій ситуації надійніше зберігати заощадження в доларах і трохи в гривнях. Однак і ті, й інші гроші потрібно вкладати в облігації чи банківський депозит.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ