Деяким українцям спишуть кредитні борги. Банкам заборонять під час війни змушувати клієнтів повертати прострочені кредити. А для бізнесу відновлять податки на ввезення імпортної продукції.
Про нововведення, які чекають на українців ще до закінчення війни, розповів голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у ході телемарафону.
Нардеп підтвердив, що з ініціативи президента Зеленського депутати підготували законопроект щодо списання кредитів, які було взято для покупки квартир та автомобілів. Кредити спишуть у тому випадку, якщо позичальники через війну втратили майно, яке було придбано ними у борг. Іншими словами, якщо вони втратили свій будинок або автомобіль через війну, то їм не доведеться повертати банку не виплачені гроші. Їхні борги будуть списані.
Крім того, депутати хочуть заборонити банкам "вибивати" борги за простроченими споживчими кредитами з бійців, які воюють на передовій та членів їхніх сімей.
"Якщо боєць на передовій ризикує своїм життям, захищаючи Україну, жоден колектор чи банк не може вимагати навіть прострочену заборгованість у період війни та шість місяців після неї – ні у нього, ні в його родичів", - розтлумачив нардеп.
Депутати також мають намір повернути деякі податки для бізнесу, а точніше – скасувати пільги на ввезення імпорту, запроваджені на початку війни. Гетьманців каже, що свою роль у насиченні українського ринку вони вже відіграли, і тепер настав час повертати податки і збори, бо скарбниця порожня і наповнювати її нічим.
"Пільги на ввезення на митну територію товарів були введені в березні, враховуючи можливість дефіциту певних товарів народного споживання. Це рішення вже виконало свою функцію, і на сьогоднішній день воно шкодить вітчизняним товаровиробникам. Тому Кабмін пропонує нам скасувати це рішення, тобто відновити довоєнний стан оподаткування імпорту, і ми це обов'язково зробимо", – пообіцяв Данило Гетьманцев.
При цьому він підкреслив, що решта пільг для бізнесу, ухвалених на початку війни, поки що зберігаються. Зокрема, йдеться про двовідсотковий податок замість ПДВ, податок на прибуток підприємств та податкові преференції для ФОПів.
Нагадаємо, при цьому ввізне мито на паливо поки що вирішили не запроваджувати до закінчення війни.