Документи із “Дії“ будуть дійсними не лише в Україні: які країни готуються їх приймати

Електронні документи, що містяться на українському порталі державних послуг "Дія", ідентифікуватимуть не лише в Україні, а й у деяких країнах Європи. Зокрема їх незабаром прийматимуть у Польщі, і на черзі ще три країни, які готуються працювати з українським додатком.

Документи із “Дії“ будуть дійсними не лише в Україні: які країни готуються їх приймати - today.ua

Такими планами поділився Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Є сфери, в яких Україна впевнено входить до найбільш розвинених країн. Зокрема, це стосується впровадження цифрових технологій та діджиталізації системи державного управління.

Так, український портал державних послуг "Дія" вже змогли сповна оцінити користувачі. А деякі європейські країни захотіли запозичити вдалий український досвід і впровадити у себе щось схоже на "Дію".

Документи із “Дії“ будуть дійсними не лише в Україні: які країни готуються їх приймати Зокрема, про такі плани заявили одразу три країни – Болгарія, Молдова та Словаччина. Вони вже готують закони, які дозволять приймати е-документи, включаючи й цифрові документи українців, що містяться в "Дії".

"Зараз наша команда активно працює над тим, щоб програма "Дія" стала міжнародною. А українці змогли з цифровими документами у додатку подорожувати між країнами та використовувати в усіх життєвих ситуаціях за кордоном. Принаймні три країни – Словаччина, Болгарія та Молдова – хочуть повторити успіх "Дії" та впровадити таку програму у своїх країнах”, – поділився Федоров.

Наші сусіди-поляки просунулися на шляху визнання українських е-документів іще далі. Зараз вони вже технічно адаптують свій аналогічний додаток для того, щоби він міг підтягувати і читати українські документи.

Нагадаємо, "Дія" надала українцям нову послугу UNITED24 для матеріальної допомоги ЗСУ.

ДЖЕРЕЛОsegodnya.ua