Долар по 45 гривень: у жовтні прогнозують подальше зростання курсу американської валюти

Через девальвацію гривні курс долара зросте до 45 гривень. Такий невтішний прогноз експерта може здійснитись вже у жовтні. Багато залежатиме від допомоги іноземних партнерів.

Долар по 45 гривень: у жовтні прогнозують подальше зростання курсу американської валюти - today.ua

Гривня продовжує девальвувати. Війна не тільки забирає життя наших співгромадян, а й значною мірою знизила економічну стабільність країни. Російська агресія знецінила бізнес багатьох українців. Частина підприємств потрапила під окупацію, частина втратила рентабельність та закрилася. Багатьом довелося переорієнтуватися і зазнати збитків. Та й бюджет країни зазнав змін через повномасштабну війну з Росією.

Як результат, наша національна валюта знецінюється, зростають ціни та курси іноземних валют. На думку економічного експерта Данила Моніна, є два варіанти розвитку подальших подій. Все залежить від зовнішньої фінансової допомоги МВФ та ЄС.

Долар по 45 гривень: у жовтні прогнозують подальше зростання курсу американської валюти

"Якщо ми отримуємо фінансову допомогу, НБУ продовжує продавати долари банкам для підтримки курсу і утримує готівковий курс у межах 43 гривень", – каже експерт.

Водночас він вважає вірогіднішим інший сценарій, за якого не вдасться утримати гривню від подальшого падіння. Після чергової девальвації національної валюти вартість долара встановиться близько 45 гривень. Данило Монін розповів, що тільки за минулий тиждень НБУ витратив 867 мільйонів доларів на підтримку гривні, додавши:

"Якщо Нацбанк хоче зберегти до кінця року золотовалютні резерви 20 мільярдів доларів, а він це хоче, девальвація гривні - найрозумніший крок".

Водночас, у Нацбанку вважають, що наразі немає підстав для чергового підвищення офіційного курсу долара. В НБУ переконані, що на коливання курсу більшою мірою впливають психологічні чинники, ніж економічні.

ДЖЕРЕЛОunian.net