Доходні будинки: в Україні з'явилися вигідніші інвестиції, ніж покупка квартир

Автор: Марченко Любов

В Україні стають все більш популярними інвестиції у доходні будинки. Вкладення грошей у будівництво та купівлю доходних будинків або в сервісні апартаменти виявилося більш вигідним, ніж інвестиції у будівництво та купівлю житла. Прибуток від вкладень у таку нерухомість становить близько 10-12% річних.

Доходні будинки: в Україні з'явилися вигідніші інвестиції, ніж покупка квартир - today.ua

"Для громадян, які воліють вкладати кошти для їхнього збереження та примноження, з'явилася вагома альтернатива первинному ринку житла", - каже співзасновник та керуючий партнер компанії INSPI Development Володимир Семенцов.

Чим відрізняються доходні будинки від звичайного житла?

Їхня відмінність у тому, що вони призначені для здачі постояльцям в оренду. При цьому в доходних будинках, які здебільшого представлені сервісними апартаментами, передбачено певний спектр послуг, яких немає у звичайному житловому будинку. Доходні будинки: в Україні з'явилися вигідніші інвестиції, ніж покупка квартир Зокрема там можуть бути: ресепшн, кав'ярні, зони відпочинку, рум-сервіс, клінінгова служба, зручна оплата комуналки. При цьому такі апартаменти часто передбачають цілодобовий побутовий сервіс: прийом речей у хімчистку, доставку продуктів, виклик таксі. Таким чином, постояльці таких доходних будинків можуть отримати великий спектр послуг, не виходячи з-під даху будинку.

Вкладати інвестиції у сервісні апартаменти набагато вигідніше, ніж у звичайне житло

Будівництво доходних будинків, як правило, коштує дорожче, ніж будівництво звичайного житла. Різниця у ціні становить близько 25-30%. Натомість і дохід від інвестицій у такі будинки значно вищий. Насамперед через те, що квартиру, в яку вкладені гроші, інвестор продає лише один раз, а вкладення у сервісні апартаменти приносять стабільний та багаторічний дохід від оренди. Втім, звичайну куплену квартиру також можна здавати в оренду, однак її ще потрібно "довести до ладу", щоби можна було заселити до неї постояльців.

Популярні зараз

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Наймодніші джинси весни-літа 2024 року: який денім актуальний у новому сезоні

"Найголовнішою перевагою цього проекту є постійний прибуток вже після введення об'єкта в експлуатацію, чого немає в більшості новобудов, в яких для інвесторів, щоб почати отримувати прибуток, ще потрібно зробити ремонт і меблювати житло", - наголосив Семенцов.

За словами експерта, термін окупності вкладень у доходний будинок становить від 7 до 10 років, а щорічний прибуток від інвестиції дорівнює 10-12%.

Ринок вкладень у доходні будинки зростатиме

На сьогодні в Україні цей сегмент нерухомості лише зароджується. Наразі в Україні перебувають у стадії розробки та будівництва близько десятка проектів сервісних апартаментів. Проте експерти передбачають, що найближчими роками цей сегмент ринку активно розвиватиметься. Саме через свою високу прибутковість.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Вже у найближчі 2-3 роки кількість таких проектів для вкладення інвестицій може зрости у півтора рази. Причому це далеко не межа. Згодом їх ставатиме дедалі більше.

Нагадаємо, в Україні також пропонують вкладати інвестиції у будівництво житла громадянам, які не мають грошей для покупки цілої квартири. Гроші можна вкласти у акції будівельної компанії. На цю суму умовно збудують кілька квадратних метрів житла. І потім інвестор отримає свої гроші із відсотками від продажу цієї нерухомості.