Today.ua

До відкриття ринку землі українцеві потрібно було померти, щоб передати право на землю іншому, - міністр агрополітики

Ринок землі дав можливість українським землевласникам цивілізовано розпоряджатися своєю власністю. До скасування мораторію на продаж землі власник міг передати право на неї тільки після своєї смерті.

Ринок землі відновив справедливість стосовно до дрібних землевласників і дав їм можливість розпоряджатися своєю власністю. Незважаючи на певні шорсткості земельного ринку, відміна мораторію на продаж землі стала великим прогресом у сфері аграрних відносин.

У 1990 роках, після розпаювання державної землі, право на землю отримали близько 7 мільйонів громадян України. Кожному з них дісталась у володіння ділянка по 3-7 гектарів. Однак продати цю свою власність, або подарувати її або просто заповідати кому-небудь власники не могли.

За час, що минув із моменту розпаювання землі, понад мільйон землевласників уже померли, так і не дочекавшись права на те, щоб розпоряджатися своєю власністю.

"До 1 липня цього року право власності могло перейти на земельний пай лише в разі, якщо людина вмирає. І це в країні, яка задекларувала позицію підтримки Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод, декларує прагнення до цивілізованого світу, яка позначає позицію, що ми - країна з ринковою економікою. А розпоряджатися землею можна було тільки в контексті смерті людини ", - заявив глава Мінагрополітики в ефірі одного з телеканалів.

При цьому Роман Лещенко наголосив, що Україна, нарешті, вийшла зі списку країн, в який входять Північна Корея, Венесуела і Білорусь, забезпечивши у себе в країні вільне функціонування ринку землі.

Водночас, сам Роман Лещенко не радить зараз українцям масово розпродавати свою землю. Зараз вартість середнього паю становить близько 200 тисяч гривень, каже міністр. Однак уже через кілька років після початку роботи ринку землі товар може підскочити в ціні у кілька разів, переконаний чиновник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ