До 30 гривень: українцям назвали тариф на газ, який можуть виставити вже за червень

Для більшості українців вже цього місяця тариф на газ може зрости до 30 гривень. У зоні ризику опинилося близько 9 мільйонів побутових абонентів, які потрапили на обслуговування до постачальника останньої надії (ПОН). Обов'язки ПОН виконує компанія Нафтогаз.

До 30 гривень: українцям назвали тариф на газ, який можуть виставити вже за червень - today.ua

Про це йдеться у сюжеті на YouTube-каналі "Народна думка".

Майже 9 мільйонів абонентів із 1 червня опинилися на обслуговуванні ПОН. Так сталося через те, що їхні компанії-постачальники не змогли укласти з компанією "Нафтогаз Трейдін" договори щодо купівлі газу. Ці договори були складені на умовах Нафтогазу і виявились у теперішніх фінансових умовах неприйнятними для більшості компаній. Таким чином, з газового ринку змушені були піти більшість облгазів, які працювали під маркою Твій Газзбут.

За умовами вітчизняного газового ринку, якщо постачальник більше не може обслуговувати своїх клієнтів, клієнти автоматично переходять на обслуговування до ПОН. Так сталося й цього разу. Здавалося б, люди без газу не залишилися, і турбуватися більше немає про що. Однак у такому переході є прихована небезпека, йдеться у сюжеті.

"Добре це тим, що вам не припинять постачати газ. Погано тим, що ціна Постачальника останньої надії поки що не опублікована. Тобто за якою ціною буде продаватися газ невідомо... Ціна може бути як 7,96 грн, якщо прирівняють до ціни Нафтогазу, так і майже 30 грн, якщо прирівнюють до ринкової ціни. Я раджу не затягувати", - каже автор сюжету.

Взагалі, відповідно до закону, абонентам, які потрапили на обслуговування до ПОН, дається 60 днів на укладання договору з новим постачальником. Вони можуть собі вибрати його серед тих компаній, які залишились на ринку. Тоді, після укладання договору, вони вже обслуговуватимуться за тарифами нового постачальника. Проте небезпека полягає в тому, що поки вони обслуговуються у ПОН, їм доведеться платити за газ за його розцінками. А тут поки що ясності немає. З одного боку компанія Нафтогаз, яка зараз фактично є постачальником для всіх 9 мільйонів "осиротілих" клієнтів, має фіксований річний тариф на газ 7,96 грн/кубометр. Проте за такою ціною Нафтогаз продає газ своїм законним клієнтам, які уклали з ним договори. А ось тим, хто потрапив до нього вимушено, може продавати газ за ринковою ціною. А вона зараз, принаймні, в чотири рази вища. Тобто їм можуть порахувати плату за газ за тарифом близько 30 грн/кубометр.

Так це буде чи ні - невідомо. Проте Нафтогаз поки що тримає паузу та не оприлюднює, яким буде тариф на газ для клієнтів ПОН. Тому автор сюжету радить їм не зволікати, а шукати собі нового постачальника (найвірогідніше, ним може стати той самий Нафтогаз, який семимильними кроками йде до монопольного становища) та укладати з ним договір.

Нагадаємо, нещодавно компанії-постачальники, які ще залишилися на ринку, оприлюднили червневі тарифи на газ.

ДЖЕРЕЛОhvylya