Виїзд за кордон для багатьох українських чоловіків здійснюватиметься за новими правилами. Зокрема, зміняться правила виїзду на роботу для держслужбовців та діячів культури.
Як зміняться правила виїзду за кордон, пише 24tv.ua.
В Україні під час воєнного стану обмежено виїзд за кордон для військовозобов'язаних чоловіків віком від 18 до 60 років. Проте деяким категоріям чоловіків усе ж таки дозволено залишати межі України.
Зокрема, дозволено виїзд для таких категорій чоловіків:
Популярні зараз
В українських вузах не скасовуватимуть бюджетну форму навчання
В Україні заборонять небажані дзвінки на мобільні телефони
- що мають інвалідність;
- що супроводжують людину з інвалідністю;
- які мають трьох або більше неповнолітніх дітей;
- які самостійно виховують неповнолітню дитину;
- що мають направлення на лікування за кордоном;
- представників деяких професій;
- держслужбовців, які вирушають за кордон у відрядження;
- діячів культури, які відбувають на гастролі на підтримку України.
Правила виїзду за кордон вирішили посилити для двох останніх категорій через численні випадки зловживань службовим становищем. Зокрема, багато держслужбовців, як і раніше, виїжджають за кордон не лише у службові відрядження, а й просто на відпочинок, що не дозволено під час воєнного стану.
Аналогічна ситуація і з діячами культури, які не тільки зловживають наданими їм преференціями, а й хизуються цим у соцмережах.
Що зміниться у правилах виїзду за кордон для держслужбовців та діячів культури?
Держслужбовці зможуть покидати межі України виключно у тих випадках, коли вони їдуть у службове відрядження. Причому вони повинні мати документи, що підтверджують їхнє відрядження, в яких має бути зазначений термін їхнього перебування за кордоном.
Діячі культури зобов'язані надати детальну інформацію про те, коли та де вони братимуть участь у концертах на підтримку України. Крім того, після прибуття в Україну вони мають звітувати про результати своїх благодійних виступів.
Право на виїзд за кордон на роботу мають представники деяких професій
Через війну в Україні представники деяких професій опинилися без роботи або в обмежених умовах роботи. Зокрема, це стосується співробітників цивільних авіакомпаній (пілотів і технічного персоналу), моряків цивільного флоту, залізничників, водіїв-дальнобійників, які були зайняті на міжнародних перевезеннях.
Тому було вирішено дозволити їм виїзд за кордон з метою збереження кваліфікації та заробітків, які можуть принести Україні валютні надходження.
Зокрема, крім держслужбовців та артистів, можуть також виїжджати за кордон на роботу:
- члени екіпажів кораблів, якщо вони прямують до роботи на морських судах, судах внутрішнього плавання;
- працівники залізничного транспорту;
- авіаційний персонал, який їде у відрядження чи для навчання;
- наукові та науково-педагогічні працівники за наявності військово-облікових документів із записом про відстрочку від призову та документів, що підтверджують мету виїзду;
- водії транспортних засобів, які здійснюють міжнародні перевезення вантажів та пасажирів;
- водії-волонтери, які перевозять вантажі для ЗСУ, медичні вантажі або важливу гуманітарну допомогу;
- спортсмени і тренери для участі в офіційних змаганнях та тренувальних зборах.
Нагадаємо, при цьому деяких 17-річних юнаків також не випускають за кордон. Такі обмеження застосовують до тих, хто не має приписного свідоцтва. Згідно з новими правилами українські юнаки мають стати на облік у військкоматі та отримати приписне свідоцтво до 17 років.